Головні новини

У ВМС ЗСУ доповіли несподівані дані щодо випущених по Україні «Калібрів»

У Військово-морських силах ЗСУ доповіли несподівані дані щодо випущених росіянами в ніч на 1 червня по Україні крилатих ракет «Калібр».

Про це 1 червня в ефірі телеканалу «Київ24» розповів речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук.

За його словами, цієї ночі росіяни випустили по Україні 8 ракет «Калібр» з двох підводних човнів з Чорного моря — по 4 «Калібри» з кожного човна у підводному положенні.

«Ми підтверджуємо застосування 8 ракет. Було випущено з двох підводних човнів, носіїв крилатих ракет. Тому що у кожного на борту чотири ракети», — заявив Плетенчук.

Водночас зранку 1 червня командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук доповів, що росіяни запустили по Україні 10 ракет «Калібр», 4 з яких далося знищити.

При цьому Плетенчук стверджує, що наразі у росіян в порту Новоросійська є 8 носіїв «Калібрів»: 3 підводні човни та 5 кораблів. Але, як стверджує речник ВМС ЗСУ, кораблі для запусків «Калібрів» росіяни вже давно не використовують — бояться.

«Якби вони могли виводити в море надводні кораблі, наприклад, для застосування, вони б і з них застосовували. Звісно, вони технічно можуть це зробити. Але практично, бачите, п’яте застосування з середини минулої осені підтверджене і це останні три атаки — виключно підводні носії. Тому що вони бачать поки що єдиний безпечний для них більш-менш спосіб застосування — це саме підводі носії. У них там ще залишається п’ять надводних, але вони залишаються в пункті базування в Новоросійську», — розповів Плетенчук.

У Силах оборони України відповіли, чи вже зробили з Криму пастку для росіян.

Дмитро Плетенчук
Дмитро Плетенчук. Джерело фото: facebook.com/Taclbery

Як повідомляв «Редактор», раніше у ВМС ЗСУ назвали російські «Калібри» найбільш безпечними ракетами.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *