Головні новини

У Силах оборони прокоментували пастку для росіян в Криму

У Силах оборони України відповіли, чи вже зробили тимчасово окупований Крим пасткою для російських окупантів.

Про це в ефірі телеканалу Freedom 4 червня розповів начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони Півдня України Дмитро Плетенчук.

За його словами, наразі українські воїни фактично відрізають логістичні комунікації окупантів до Криму. Поромна переправа, по якій нещодавно завдали удару Сили оборони України, була, за словами Плетенчука, одним із останніх серйозних російських військових логістичних інструментів.

«Поки що стоїть кримський міст, певну частину військової логістики вони перекидати зможуть. Але не більше чверті від загальних потреб вони перекидали мостом», — зазначив речника Сил оборони Півдня.

За його словами, основна частка військової логістики росіян припадала на поромну переправу.

«Морська військова логістика не працює вже давно. Я маю на увазі великі десантні кораблі, на яких вони перекидали техніку та озброєння», — зазначив Плетенчук.

За його словами, у росіян залишається сухопутне сполучення з Кримом через Чонгар та окуповану частину України на півдні.

«Але це не залізничне сполучення. Обсяги не ті», — підкреслив речник Сил оборони Півдня України.

Пери цьому Плетенчук наголосив, що можливості у громадян Російської Федерації залишити український Крим ще якийсь час будуть присутні.

«І ними вже слід було б скористатися», — заявив речник Сил оборони Півдня України.

За його словами, настрій у росіян в Криму із цього приводу змінився.

«Не те щоб він було панічним, що ось уже треба валити вже нарешті… Але вони вже розуміють, що тут не назавжди. Це усвідомлення приходить потроху», — розповів Плетенчук.

Водночас він зазначив, що у російських військових там вибору жодного немає.

«Вони там і надалі залишатимуться. Ну, історія бачила не одну кримську війну. І результат таких дій завжди можна передбачити. Тому що сучасні війни без логістики є нетривалими. Є така приказка: морський бій швидкоплинний. Це стосується багатьох аспектів у загальновійськових операціях. Коли ви відрізані повністю водою, і море — це стихія. Чи можуть вони опинитися в ситуації, що вибір у них буде невеликий», — заявив Плетенчук.

Дмитро Плетенчук
Дмитро Плетенчук. Джерело фото: facebook.com/Taclbery

Як повідомляв «Редактор», у ВМС ЗСУ розповіли про масову втечу російських кораблів з Криму після знищення «Циклону».

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *