Головні новини

У ВМС ЗСУ назвали російські «Калібри» найбільш безпечними ракетами

Речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук назвали крилаті ракети «Калібри», які росіяни запускають з підводних човнів, найбільш безпечними, бо їх наразі українські системи ППО легко збивають.

Так, в ефірі телеканалу «Прямий» 13 травня Плетенчук нагадав, що останні дві атаки росіяни здійснили з підводних човнів.

«Таку тактику вони обрали. Проте є кілька застережень. По-перше, підводний човен — це чотири ракети максимум. Вісім, якщо вони виходять двома одиницями. Загалом у них три одиниці такі в складі чорноморського флоту, які є носіями крилатих ракет «Калібр», — розповів речник ВМС ЗСУ.

Проте, за його словами, за минулу атаку чотири «Калібри» було запущено — чотири було збито.

«Тому сказати, що це той самий калібр, яким нас лякали на початку повномасштабного вторгнення, я теж не можу. Тому що, звісно, система ППО змінилася, конфігурація змінилася. І, відповідно, реакція змінилася. Тому, мабуть, з усієї номенклатури цих ракет «Калібри» є такими найбільш безпечними», — зазначив Плетенчук.

Водночас він підкреслив, що це не означає, що треба ігнорувати повітряну тривогу, це не означає, що масований обстріл не завдасть шкоди, це не означає, що збита ракета не впаде на умовний будинок десь, де можуть загинути цивільні.

«Але все ж таки ви бачите, що вони цей інструментарій фактично тримають на поличці і використовують час від часу, коли треба створити якийсь максимальний тиск у комбінованих атаках, коли треба просто завантажити флот. Ну така собі доля, якщо чесно, для флоту, який створювався десятиліттями, вкладалися мільярди доларів і тепер з усієї наявної номенклатури вони вимушені використовувати лише субмарини», — резюмував речник ВМС ЗСУ.

Дмитро Плетенчук
Дмитро Плетенчук. Джерело фото: facebook.com/Taclbery

Як повідомляв «Редактор», ГУР назвав список з 29 воєнних злочинців з авіасил Росії.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *