Головні новини

Хто такий Ігор Плахута і як став командувачем Сил ТрО

Ігор Вікторович Плахута – командувач Сил територіальної оборони Збройних Сил України з 11 лютого 2024 року.

Про нього йдеться в указі президента Володимира Зеленського №74/2024.

Біографія

На жодному із офіційних державних сайтів немає станом на 13:40 11 лютого 2024 року біографії Ігоря Вікторовича Плахути.

Ігор Плахута народився 1 вересня 1967 року в Кіровоградській області.

Закінчив школу в селі Коробчине.

Навчався в Алматинському вищому загальновійськовому командному училищі.

Служив у Київському військовому окрузі.

У 1988 році брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

31 липня 1998 року був відзначений медаллю «За військову службу Україні» за зразкове виконання військового обов’язку, досягнення високих показників у бойовій і професійній підготовці.

При цьому є дані про Ігоря Плахуту як командувача окремої президентської бригади імені гетьмана Богдана Хмельницького – він був на цій посаді в званні полковника з 2005 року до травня 2008 року.

4 грудня 2006 року був відзначений орденом Данила Галицького за вагомий особистий внесок у зміцнення обороноздатності і безпеки України, зразкове виконання військового обов’язку та з нагоди 15-ї річниці Збройних Сил України.

Далі у 2009 році полковник Ігор Плахута згадується як командир 169-го учбового центру Сухопутних військ Збройних Сил України (навчальний центр «Десна» імені князя Ярослава Мудрого).

Після цього Ігор Плахута згадується як начальник управління Південного територіального командування Внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України.

8 грудня 2013 року інформаційне агентство УНІАН сфотографувало Ігоря Плахуту вже як генерал-майора під час акції протесту біля будівлі Адміністрації президента України в Києві.

10 грудня 2013 року Ігор Плахута з’являється на відео, яке, зокрема, опублікувало українське видання «Дело»: «Генерал-майор Ігор Плахута розповів, як зачищав блокпости мітингувальників в урядовому кварталі».

20 січня 2014 року генерал-майор Ігор Плахута як командувач управлінням Південного територіального командування Внутрішніх військ МВС України спростував інформацію про блокування Внутрішніх військ в Одесі.

«Ця інформація не відповідає дійсності. Поблизу території, де дислокується військова частина, з ранку знаходилися 7 автомобілів і до 30 осіб, які не здійснювали блокування. Рух транспорту з військовослужбовцями не планувався», – заявив тоді Ігор Плахута.

В 2018-2019 роках був заступником начальника Інституту Управління державної охорони України КНУ імені Тараса Шевченка.

У 2022 році під час повномасштабного російського вторгнення на територію України долучився до лав Збройних Сил України, був призначений на посаду заступника командира оперативно-стратегічного управління військ «Хортиця».

Брав участь в слобожанському контрнаступі Збройних Сил України.

Сам Плахута 12 лютого 2024 року на сторінці Сил ТрО у Фейсбуці розповів, що з перших днів повномасштабної війни був на фронті, безпосередньо на передовій, в тому числі на складних напрямках.

Він перерахував посади, які обіймав:

– заступник командувача спеціальних дій Сили спеціальних операцій Збройних сил України

– потім рік виконував обов’язки заступника командувача оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця”.

За словами Плахути, він особисто керував підготовкою та обороною міста Куп’янськ, займався підготовкою рубежів оборони та фортифікаційного обладнання, побудовою оперативного рубежу оборони, відсічних рубежів та кругової оборони міста, займався формуванням та підготовкою резервів для операцій на передовій.

12 лютого 2024 року на сайті Міноборони України з’явилася сторінка Ігоря Плахути.

Читайте також: Розкрито подробиці загибелі льотчика-штурмовика Владислава Рикова.

Як Ігор Плахута став командувачем Сил ТрО

11 лютого 2024 року на сайті президента України з’явився указ про призначення Ігоря Плахути командувачем Сил територіальної оборони Збройних Сил України.

9 лютого президент України Володимир Зеленський звільнив Анатолія Владиславовича Баргилевича з посади командувача Сил територіальної оборони Збройних Сил України та призначив його начальником Генерального штабу Збройних Сил України.

Ігор Плахута
Ігор Плахута. Джерело фото: Укрінформ

Читайте також у «Редактора», хто такий В’ячеслав Агеєв і як він став Героєм України.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *