Головні новини

Хто В’ячеслав Агеєв і як став Героєм України

В’ячеслав Ігорович Агеєв – командир зенітного ракетного дивізіону у складі Збройних Сил України, підполковник.

Про нього йдеться в указі президента України.

Біографія

В’ячеслав Агеєв 26 лютого 2023 року отримав від президента України «Орден Богдана Хмельницького» III ступеня за особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі.

14 червня 2023 року – отримав «Орден Богдана Хмельницького» II ступеня за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку.

Як В’ячеслав Агеєв став Героєм України

9 лютого 2024 року президент України Володимир Зеленський вручив В’ячеславу Агеєву «Золоту Зірку» Героя України.

«Під час масованих ворожих ударів зенітний ракетний дивізіон під керівництвом В’ячеслава Агеєва знищив велику кількість повітряних цілей противника, серед яких – балістичні та крилаті ракети, а також БпЛА. У травні 2023 року саме підрозділ підполковника В’ячеслава Агеєва вперше знищив балістичну ціль», ‑ сказано у повідомленні пресслужби президента України.

У вечірньому відеозверненні Зеленський додав, що підрозділ В’ячеслава Агеєва вперше знищив російську балістичну ціль – тобто йдеться про ракету Х-47М2 «Кинджал».

«Тих, хто вже зараз – в історії нашої держави. І серед них – підполковник Збройних Сил України Вʼячеслав Агеєв. Саме його підрозділ у травні 23-го року вперше знищив російську балістичну ціль – ракету, якою у Москві завжди хвалилися, ніби ніхто не зможе її збити. Українці змогли», – сказав Зеленський.

В’ячеслав Агеєв
В’ячеслав Агеєв. Джерело фото: t.me/V_Zelenskiy_official/9418

4 травня 2023 року в Україні під час війни з Росією сталася історична подія: українська протиповітряна оборона, використовуючи зенітно-ракетний комплекс Patriot, вперше в історії збило російську аеробалістичну ракету Х-47М2 «Кинджал».

Як повідомляв «Редактор», днями вибухотехніки поліції Дніпропетровської області виявили майже вцілілий «шахед», запущений російськими військовими по цивільних об’єктах.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *