Головні новини

Розкрито подробиці загибелі льотчика-штурмовика Владислава Рикова

Український льотчик Ростислав Лазаренко розкрив подробиці загибелі свого побратима льотчика-штурмовика Владислава Рикова.

Про це Лазаренко розказав журналістці Міністерства оборони України Анастасії Олехнович, статтю якої, зокрема, опублікували 11 лютого 2024 року командування Повітряних Сил Збройних Сил України.

За словами Лазаренка, противник поцілив у штурмовик Су-25 під керуванням Владислава Рикова, який був у небі та виконував бойове завдання, ракетою Р-37.

«Я слідкував за парою наших штурмовиків на пункті управління, бачив винищувач противника. Ракета Р-37, яку окупанти вже досить давно не використовували, не залишила шансів. Долі секунди… Ведений бачив, як у літак ведучого прилетіла ракета. І я бачив. Влад нічого не встиг сказати в ефірі», – розповів Лазаренко.

Він переконаний, що це була помста.

«Адже напередодні ми конкретно «насипали» рашистам. Звісно, до останнього сподівався, що Влад якимось дивом попри низьку висоту, зумів катапультуватись, що він живий, зараз ми його заберемо, а потім довго разом усе обговорюватимемо… Влад був дуже цінний для мене. Давно прийняв рішення берегти його, принаймні намагатись. Та як вберегти на війні?» – каже Лазаренко.

Анастасія Олехнович також довідалася, що у 6 років Владислав Риков ледь не загинув у перестрілці, але його врятував правоохоронець Юрій Покусаєв, який став йому вітчимом.

«Коли Владу було шість, його намагались вбити. Луганщина, бандити, перестрілка… Хлопця врятував правоохоронець Юрій Покусаєв… Загинули усі – молодший брат Влада, його мати, колега Юрія… Місцеві реаніматологи були налаштовані скептично. Та Влад вижив!» – йдеться у публікації.

Коли Владислав Риков загув, йому було 30 років.

Він повний кавалер орденів «За мужність».

Його позивний як льотчика був MAGIC.

Йому посмертно присвоєно військове звання «полковник».

Поховали 10 лютого 2024 року на Алеї Слави у Вінниці.

У нього залишилась дружина та маленька донечка Міра.

«Пам’ятайте про ціну нашої свободи… Лють і ненависть до країни-зла зашкалює!» – прокоментував статтю про загибель Владислава Рикова речник Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Похорон пілота Владислава Рикова
Похорон пілота Владислава Рикова. Джерело фото: facebook.com/kpszsu

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *