Головні новини

В Греції повідомили сенсаційну новину про інструктора F-16 в Україні

В Греції повідомили сенсаційну новину про перебування в Україні грецького інструктора та пілота літака-винищувача F-16.

Про це 1 червня 2024 року повідомив грецький ресурс defence-point.gr.

«У Києві вже є перший літаючий офіцер Повітряних сил як тренер українців з оперативного освоєння винищувачів F-16, які мають бути передані різними країнами-членами НАТО», — заявило видання.

Сенсаційність новини полягає в тому, що до цього західні партнери активно обговорювали питання направлення свої інструкторів в Україну, яка наразі воює проти російських окупантів. Але досі це залишалося все лише на рівні обговорення.

Водночас офіційного підтвердження прибуття в Україну інтруктора F-16 з Греції не було.

Як відомо, Україна поки не отримувала літаки F-16.

Зазначається, що експлуатуючи винищувачі F-16 протягом майже чотирьох десятиліть через безперервну турецьку агресію, Військово-повітряні сили Греції накопичили величезний досвід і знання в оперативному використанні F-16 в місіях «повітря-повітря», особливо в ближньому повітряному бою .

«Присутність грецького льотчика в столиці України, очевидно, є частиною ініціативи «Коаліції з підготовки F-16», міжнародної коаліції, сформованої 13 липня 2023 року під час саміту НАТО у Вільнюсі, столиці Литви, з метою підготовки українських технічних пілотів і допоміжного персоналу на цьому типі винищувача. Спочатку коаліція включала 11 країн-членів НАТО: Бельгію, Великобританію, Данію, Нідерланди, Канаду, Люксембург, Норвегію, Польщу, Португалію, Румунію та Швецію», — пише defence-point.gr.

21 серпня 2023 року президент України Володимир Зеленський, перебуваючи з візитом в Афінах , після зустрічі з прем’єр-міністром Греції Константіносом Міцотакісом оголосив про включення Греції до коаліції.

«Сьогодні ми маємо важливий результат для авіаційної коаліції: Греція братиме участь у підготовці наших пілотів F-16», — заявив Зеленський на прес-конференції в Афінах, а грецька сторона про це мовчала.

Зазначається, що вищезазначена коаліція включала створення Європейського центру підготовки винищувачів F-16 у Румунії під назвою European F-16 Training Center ( EFTC ). Центр, який розпочав свою роботу 13 листопада 2023 року, базується на 86-й авіабазі «Лейтенант авіатор Георге Мочорніца» ВПС Румунії. Його формування фінансувалося всіма учасниками коаліції.

Крім того, Румунія надала засоби – інфраструктуру, Нідерланди — надали винищувачі F-16, які використовуються для навчання, а Lockheed Martin – тренажери через своїх субпідрядників, Draken International і Gesellschaft für Flugzieldarstellung (GFD).

6 червня 2024 року Росія зненацька вивела небезпечний підводний човен у Чорне море. Це може означати підготовку до масованої повітряної атаки по Україні.

6 червня 2024 року письменник Сергій Жадан зробив військову сенсацію.

F-16
F-16. Джерело фото: facebook.com/MinistryofDefence.UA

Як повідомляв «Редактор», у Силах оборони очікували прибуття в Україну іноземних пілотів F-16 як інструкторів.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *