Головні новини

Що таке сертифікат захисника і де його взяти

Сертифікат захисника – це документ, який буде видаватися українцям призовного віку.

Зокрема, про такий документ розповів народний депутат, голова парламентської фракції «Слуга Народу», член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Давид Арахамія.

За його словами, сертифікат захисника може стати альтернативою роботі представників територіальних центрів комплектування на вулиці.

«Робота ТЦК на вулицях не влаштовує людей. Ми це знаємо, тому шукали альтернативний шлях, яким чином зробити так, щоб на вулицях не ловили людей, а проводили заплановану мобілізацію», ‑ зазначив нардеп.

Коли буде видаватися сертифікат захисника

Очікується, що сертифікат захисника буде запроваджений в Україні після запуску Єдиного електронного реєстру військовозобов’язаних «Оберіг».

3 жовтня 2023 року міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що реєстр «Оберіг» наповнений на 90%.

16 січня 2024 року Верховна Рада ухвалила як закон законопроєкт №10062, який дозволяє зібрати в реєстрі «Оберіг» усю інформацію про всіх військовозобов’язаних.

7 лютого 2024 року це закон було направлено на підпис президенту України Володимиру Зеленському.

Згідно із цим законом, дані по військовозобов’язаних в Україні потраплятимуть в реєстр «Оберіг», а військовозобов’язані будуть отримувати сертифікат захисника.

Як отримати сертифікат захисника

Сертифікат захисника можна буде завантажити через Інтернет або ж отримати в ЦНАПі чи ТЦК.

«Після цього можна спланувати так звану smart-мобілізацію, яка дозволяє чітко вказати людині, коли вона може бути призвана», – зазначив Арахамія.

«Поки держава не володіє достатніми даними, щоб спланувати хвилі мобілізації та демобілізації, хвилі навчання новобранців, адже є певні обмеження, скільки навчальні центри можуть одночасно готувати мобілізованих осіб», – додав він.

ЗСУ
ЗСУ. Джерело фото: t.me/GeneralStaffZSU

Як повідомляв «Редактор», раніше Арахамія розповідав, що в Україні влада планує запровадити так званий сертифікат військовозобов’язаного.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *