Головні новини

Що таке сертифікат військовозобов’язаного: що наразі відомо

26 січня 2024 року народний депутат, голова фракції «Слуга народу» у Верховній Раді Давид Арахамія розповів, що в Україні влада планує запровадити так званий сертифікат військовозобов’язаного.

За його словами, такий документ буцімто передбачений для людей призовного віку від 27 років.

Пізніше народний депутат від фракції «Слуга народу», заступник комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв роз’яснив, що цей сертифікат військовозобов’язаних буде в електронному вигляді і нібито може замінити військові квитки.

«Очікується, що це буде електронний умовний QR-код, можливо, якийсь додаток або в існуючих державних додатках, але точно не в «Дії», і це буде можливість перевірити усю інформацію про військовозобов’язаного, про сімейний стан, про те, чи має він відстрочку від мобілізації тощо. Тобто це той документ, який, я думаю, що замінить наявність військового квитка», – зазначив Чернєв.

Депутат додав, що це важливо для того, аби громадяни мали цей документ у своїх телефонах для зручності, і при перевірці документів, щоб могли показати без якихось проблем.

За його словами, для військовозобов’язаних та військових це буде дуже зручно.

«Не потрібно буде приходити в ТЦК, і для поновлення своїх даних, це можна буде зробити зі свого ноутбука вдома», – зазначив нардеп.

Водночас, він уточнив, що зараз ведеться робота над розробкою концепції в Міністерстві оборони.

Також у нього запитали, чи будуть ці сертифікати військовозобов’язаних містити дані про стан здоров’я.

«Я думаю, що мають бути. Тобто всі люди, які проходили ВЛК – усі ці дані мають бути занесені до такого сертифікату», – зазначив нардеп.

Читайте також про сертифікат захисника.

ЗСУ
ЗСУ. Джерело фото: t.me/GeneralStaffZSU

Дивіться також на «Редакторі», як прикордонники показали відео ураження російських бліндажу та бронетехніки на Харківщині.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *