Головні новини

Український дипломат назвав найімовірніший сценарій закінчення війни з Росією

Екс-міністр закордонних справ України та колишній посол України у Великій Британії Вадим Пристайко сумнівається, що посадити Росію за стіл перемовин і добитися адекватної мирної угоди з нею взагалі можливо.

Але він прогнозує, що війна, найімовірніше, призупиниться за корейським сценарієм. Такий прогноз дипломат озвучив в інтерв’ю Еспресо ТВ.

“Чесно кажучи, не бачу особливої причини, для чого Путіну сідати (за стіл переговорів – Ред.), особливо якщо ми тільки входимо в літо. Літо нормальний період для великих маневрів”, – вважає він.

Вадим Пристайко Джерело: Офіс президента України

Пристайко прогнозує, що Путін спробує добитися максимуму на полі бою цього року і навіть пізніше.

“Я не вірю в мирні переговори, але я все ж таки вірю в призупинення цієї війни. Про що, в принципі, говорив з самого початку роками”, – каже дипломат.

Він припускає, що зрештою переговори між сторонами, особливо за участі міжнародних посередників можливі, але результативність їх малоймовірна.

В цьому сенсі він розкритикував так званий план Дональда Трампа по Україні. Він начебто заявив, що, щоб посадити за стіл перемовин Україну, буде погрожувати їй припиненням постачання зброї, а щоб посадити за стіл перемовин Росію, буде погрожувати завалити Київ американською допомогою.

Пристайко назвав такий план “примітивною одноходівкою”. Мовляв, а що якщо сторони сіли за стіл перемовин, але не змогли ні до чого домовитися.

“Чесно кажучи, і німецький, і корейський варіант в теперішній ситуації – ми можемо хотіти чи не хотіти -, але вони наближаються до нас зі швидкістю просто паровоза”, – переконаний Пристайко.

Для такої зупинки війни, вважає він, не потрібна ані юридично оформлена угода, ані серйозні компроміси.

Він нагадав, що між Північною та Південною Кореєю досі не укладено жодного договору, навіть угоди про припинення вогню.

“Як раз нам треба припинити війну, нам не обов’язково, якщо це буде десь записано”, – вважає дипломат.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *