Головні новини

У ВМС ЗСУ вперше розповіли, якої шкоди завдали підводним човнам Росії

Речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук вперше розкрив деталі про шкоду, якої ВМС ЗСУ вдалося завдати російському флоту, аби запобігти виходам російських підводних човнів в Чорне море.

Так, в ефірі телеканалу «Прямий» Плетенчук нагадав, що російські підводні човни — це носії крилатих ракет «Калібр». Таких човни наразі в чорноморському флоті Росії три. Вони брали участь у масованих ракетних атаках по Україні — виходили в море і запускали «Калібри».

Водночас, коли ВМС ЗСУ пошкодили російське судно забезпечення «Коммуна» в Севастополі, то таким чином вплинули і на подальшу роботу цих підводних човнів.

«Згадуючи останню атаку Військово-морських сил України на бухту Севастополя, є така важлива деталь. Коли було фактично виведено з ладу російське судно забезпечення «Коммуна» — це в перспективі досить серйозно має вплинути на спроможності щодо застосування підводних човнів в Чорному морі. Тому що якраз це судно забезпечувало їхню роботу. І воно в цьому сенсі було унікальним. Тому, враховуючи те, що фактично з усього корабельного складу зараз найефективнішим залишаються підводні човни, цей момент має велике значення насправді», — розповів Плетенчук.

За його словами, «Коммуна», незважаючи на свій поважний вік, мало сучасне обладнання.

«Оснащення у нього було досить серйозне. Це судно було задіяне під час підйомних робіт на місці загибелі крейсера «Москва». Уявіть собі. Тобто там було відповідне підводне обладнання, унікальні системи і устаткування для цього. Тому, сподіваюся, в перспективі це так само позначиться і на виходах підводних човнів», — розповів Плетенчук.

19 травня 2024 року У ЗСУ виправили заяву ГУР про відбиття великого механізованого наступу росіян на Часів Яр.

Дмитро Плетенчук
Дмитро Плетенчук. Джерело фото: facebook.com/Taclbery

Як повідомляв «Редактор», у ВМС ЗСУ визнали випадковість ураження російського судна «Коммуна».

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *