Головні новини

У Повітряних силах ЗСУ розповіли про можливість випуску ракет до Patriot в Україні

Речник Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш прокоментував питання, чи зможуть в Україні налагодити процес виробництва ракет до зенітно-ракетних комплексів Patriot.

Так, в ефірі програми «Говорить великий Львів» 27 квітня 2024 року Євлаш зазначив, що це, в принципі, можливо.

Він нагадав, що в Україні вже відкрили певні виробництва іноземні виробники озброєння та боєприпасів: Rheinmetall, Bayraktar.

«Звичайно, було б дуже круто, якби одна з міжнародних компаній, яка виготовляє саме от такого типу ракети для систем ППО, зокрема, якби це був Patriot — це би значно, звичайно, посилило би наші спроможності», — зазначив Євлаш.

На його думку, Україна могла би стати певним хабом в Східній Європі з виробництва ракет до Patriot.

«Могла би і забезпечувати свої потреби Так, звісно, що це б нам допомогло певним чином. Звичайно, що ці ракети — вони дуже дорогі. Це витратний матеріал. Але цілі, які вони збивають, і шкоду, яку могли би завдати ці ракети, — вони, звичайно, що перекривають витрати. І, звісно, що в цьому є сенс і розвивати, і вкладатися саме в цьому напрямку. Тому, звичайно, що було би дуже класно, якби такі заводи з’явилися в Україні і допомогли би нам із запасами цих ракет», — заявив речник ПС ЗСУ.

При цьому Євлаш підкреслив, що наразі Patriot в Україні — це єдиний засіб, яким Сили оборони можуть збивати російські гіперзвукові ракети «Кинджал».

Російський ракетний комплекс "Кинджал"
Російський ракетний комплекс “Кинджал”. Джерело фото: wikipedia.org

Як повідомляв «Редактор», раніше Пентагон відреагував на ідею обміну 7 Patriot на відмову України від ударів по НПЗ РФ.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *