У Міністерстві оборони США прокоментували інформацію про нібито покупку Росією у приватних американських компаній супутникових знімків для того, аби потім завдавати ударів по Україні.
Зокрема, свій коментар з цього приводу надала заступниця прессекретаря Міністерства оборони США Сабріна Сінгх на прес-брифінгу 21 березня 2024 року.
На цьому брифінгу журналіст запитав Сінгх, чи порушували українські колеги це питання перед Пентагоном, і якщо так, то чи можна щось зробити, щоб обмежити доступ до супутникових знімків над Україною.
У свою чергу Сінгх заявила, що поки не може підтвердити факт покупки Росією американських супутникових знімків.
«Я бачила ці звіти, але зараз я не можу це підтвердити. Ми продовжимо розглядати це питання, а потім, якщо у мене буде більше, я з радістю зв’яжуся з вами щодо цього», — заявила вона.
18 березня 2024 року у видання The Atlantic вийшла стаття, де, зокрема, заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко повідомила, що з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну зафіксовано вже понад сотню «співпадінь», коли супутник вилітав для знімків конкретної території, а за кілька днів (іноді тижнів) це місце обстрілювала Росія.
Після цього супутник знову прямував на місце для фіксування масштабів обстрілу.
Такі випадки, на думку Черногоренко, можуть бути свідченням того, що Росія купує супутникові знімки об’єктів на території України через компанії-посередники у США.
Як повідомляв «Редактор», у Пентагоні прокоментували застосування Росією гіперзвукової зброї в Україні.