Головні новини

Стаття Financial Times про заклик США до України щодо ударів по російських НПЗ викликала обурення

Стаття видання Financial Times, де розповідається, що влада США нібито звернулася до України із закликом припинити дронові удари по російських нафтопереробних заводах, викликала обурення в Україні.

Так, активіст і блогер Сергій Стерненко, який займається зборами коштів на розвиток і вироблення в Україні ударних дронів, пов’язав цей заклик з візитом в Україну радника президента США з національної безпеки Джейка Саллівана. При цьому Стерненко написав у своєму акаунті у Твітері (соцмережа Х) образливий вислів на адресу Саллівана.

Народний депутат від фракції «Слуга народу», який входить у Комітет Ради з нацбезпеки, Єгор Чернєв висловив обурення, що останнім часом влада США все менше допомагає Україні (бо, зокрема, в американському конгресі давно заблоковано виділення 60 млрд доларів для України), а натомість ще й намагається обмежити Україну у військових діях щодо російського ворога.

«Виглядає це не зовсім гарно: допомогу не надають, воювати повноцінно власними силами – також не дозволяють», — написав він у своєму телеграм-каналі.

У свою чергу блогер та аналітик Роман Шрайк проаналізував вказану статтю Financial Times та дійшов висновку, що йдеться про погрози Володимира Путіна заблокувати транзит нафтопродуктів з Казахстану у Європу, що може спричинити фінансову кризу та проблеми з нафтопродуктами на західних ринках.

Але, на думку Шрайка, Путін це може зробити, незалежно від того, чи б’є Україна своїми дронами по російських НПЗ.

«Якщо Путін захоче знизити шанси Байдена на переобрання, вплинувши на нафтові ціни, він це зробить без жодних підстав. Саме тому скажених собак пристрілюють», — написав Шрайк у своєму телеграм-каналі.

На його думку, Україна має продовжити обстріл російських НПЗ.

Як повідомляв «Редактор», у Пентагоні відреагували на інформацію про покупку Росією у США супутникових знімків України.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *