Головні новини

ГУР дізналося про суперечки у РФ та Білорусі щодо виготовлення РСЗВ «Град»

Головне управління розвідки Міністерства оброни України розповіло про суперечки російської та білоруської сторін щодо виготовлення деталей до реактивної системи залпового вогню «Град».

Про це йдеться у повідомленні ГУР.

«підприємства держави-агресора росії та її сателіта білорусі не дійшли згоди щодо вартості деталей і вузлів до ракетних систем залпового вогню «Град», – сказано у повідомленні ГУР.

Як дізналася українська розвідка, згідно з контрактом, білоруський підрядник, ВАТ «ВолатАвто», має поставити 250 одиниць необхідної для виробництва та ремонту РСЗВ «Град» продукції російському замовникові ― ЗАТ «Спеціальне конструкторське бюро».

Йдеться, зокрема, про рами, основи, напрямні труби, люльки та інші елементи бойових машин.

Суперечка, як дізналося ГУР, виникла під час зустрічі, коли делегація «ВолатАвто» презентувала папери з розрахунками ― вартість окремих видів білоруської продукції перевищувала очікувану росіянами на 500-600%.

«Після напружених переговорів білоруси провели додаткову калькуляцію та знайшли «вихід» для здешевлення: виробляти складові елементи будуть субпідрядники, які не мають відповідних ліцензій», – повідомляє ГУР.

Це означатиме, як підкреслює ГУР, зниження якості продукції, а отже ― підвищені ризики використання зібраних із таких деталей та вузлів РСЗВ «Град».

Обидва підприємства ― білоруське ВАТ «ВолатАвто» та російське ЗАТ «Спеціальне конструкторське бюро» ― перебувають під дією міжнародних санкцій, зазначає українська розвідка.

РСЗВ «Град»
РСЗВ «Град». Джерело фото: wikipedia.org

Як повідомляв «Редактор», головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зрозумів, чому одним бригадам вдається стримувати ворожі атаки та тримати позиції, а іншим – не вдається.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *