Головні новини

У комітеті Ради з оборони закликали Молдову зірвати анексію Придністров’я Росією, в тому числі військовим шляхом

Заступник голови комітету Верховної Ради з оборони, нардеп із фракції «Слуга народу» Єгор Чернєв закликали Молдову зірвати анексію Придністров’я Росією, в тому числі військовим шляхом.

Про це йдеться у його заяві.

Він вважає, що якщо зараз цього не зробити, надалі ситуація значно погіршиться.

«Якщо Придністров’я буде приєднане до складу росії – матимемо наступне. Будь-які спроби Молдови повернути цю територію будуть трактуватися за російськими законами як посягання на їхню територіальну цілісність. З усіма політичними та військовими наслідками», – написав нардеп.

За його словами, у випадку якщо Україна на відкрите або таємне прохання Кишенева візьме під контроль Придністров’я для передачі його Молдові, Росія оголосить ці території окупованими Молдовою.

«І почне обстріли її території», – вважає Чернєв.

У випадку, якщо Молдова самостійно спробує взяти під контроль Придністров’я, вона, на думку нардепа, опиниться з Росією у стані війни з наслідками також у вигляді ракетних обстрілів та руйнування інфраструктури.

У випадку, якщо Молдова поверне Придністро’вя за допомогою Румунії – країни НАТО – це може стати, зазначає Чернєв, для Росії казус беллі і бути для них виправданням атаки на країни Балтії.

«Найкраще, що можна зробити у цій ситуації – прямо зараз зірвати можливу процедуру анексії дипломатичним або військовим шляхом до її оформлення. Якщо це не вдасться – Молдові, Румунії та всьому НАТО доведеться або змиритися, або набратися сміливості і зробити, нарешті, крок до ескалації», – резюмує він.

ЗСУ
ЗСУ. Джерело фото: facebook.com/MinistryofDefence.UA

Як повідомляв «Редактор», росіяни із ЗСУ готували операцію із силового звільнення Навального у РФ.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *