Головні новини

Український фотограф, який став оператором дронів, один знищив понад 30 російських танків

Заступник головного редактора німецького видання BILD Пауль Ронцхаймер побував на передовій на сході України та поговорив з українськими операторами безпілотників.

Вони розповіли, що сучасні FPV-дрони коштують близько 400 доларів, можуть літати на відстань до 20 км і важать лише 1,5 кг.

Один з операторів – 30-річний Сем.

До війни він був фотографом, а згодом служив снайпером.

Після поранення він пройшов перепідготовку та став оператором дронів.

Він керує безпілотниками із засідки, як правило з лісу, і полює на російську бронетехніку.

За останній рік він знищив понад 30 танків та інші системи озброєння.

У деякі дні він витрачає до 10 дронів і влучає у 80% випадків.

«Чи влучите ви дроном у ціль, залежить від багатьох факторів: від супротивника, від погодних умов. Ми використовуємо електронні підривники. Прикріплюємо їх до дрону та «бум!» Якщо влучити правильно і вибухівка здетонує всередині танка, шансів вижити екіпаж не має. Це особливість російських танків. На відміну від західних, вони не створені для захисту екіпажу», —

Розповів Сем.

«Найбільший секрет, ймовірно, полягає у використанні різних частот для керування дроном, для дистанційного керування, тому що різних частот дуже багато», – додає він.

У свою чергу 24-річний оператор дронів ЗСУ Іван розповів виданню BILD, що ця військова спеціальність не менш небезпечна за інших.

«Звичайно, це небезпечно. Люди завжди думають, що, будучи оператором дрону, ти перебуваєш далеко від передової, але це не так. Ми знаходимося на відстані 2-3 км, і російські удари вражають нас так само, як і решту. Звісно, не так, як піхоту, але це є небезпечним і для нас», – зазначив він.

ЗСУ
ЗСУ. Джерело фото: BILD

Як повідомляв «Редактор», BILD опублікувало розслідування, в якому, зокрема, повідомило, що уряд Німеччини поставив Україні непридатні для бою машини за завищеними цінами.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *