Головні новини

У Німеччині скандал: BILD дізнався про поставку Україні непридатних для бою машин за завищеними цінами

Німецьке видання BILD опублікувало розслідування, в якому, зокрема, повідомило, що уряд Німеччини поставив Україні непридатні для бою машини за завищеними цінами.

Наприкінці травня уряд Німеччини оголосив про постачання Україні 66 бронетранспортерів APC, які виготовляє німецький концерн FFG.

Ці БТР масою 10 тонн розробили в США, їхня оригінальна назва — BATT UMG.

Їх випускають у різних країнах світу за американською ліцензією.

Постачання почалися в жовтні, всього ЗСУ отримали 48 машин.

За даними BILD, вони виявилися абсолютно непридатними для передової в Україні та взагалі для використання у бойових умовах.

У них тонка обшивка, немає протимінної та осколкової броні від артилерійського, ракетного та мінометного вогню.

Поставлені APC захищають лише від ручної зброї та підходять для тилових операцій.

Як з’ясував експерт BILD з аналізу відкритих даних Юліан Репке, спочатку Міноборони Німеччини обирало між легкими машинами від FFG та важкими Fuchs від Rheinmetall.

Перші обрали «як найбільш економічне рішення, яке, до того ж, швидко доступне».

У Міноборони Німеччини посилаються на Київ, говорячи, що «посилений протимінний захист тоді не вимагала Україна».

Анонімний український чиновник розповів BILD, що, «звичайно, ми хотіли б машини з протимінним захистом», але «німецька сторона їх не пропонувала».

Розслідування BILD також показало, що німецька FFG передала замовлення на всі 66 машин американському підряднику The Armoured Group (TAG).

У результаті всі БТР зібрали на заводі TAG в ОАЕ.

Звідти броньовики доправили в Україну хіба що із зупинкою в Німеччині.

Жоден БТР не був зібраний у Німеччині.

Крім того, жодної економії насправді не було.

Ціни держпідряду були завищені втричі: на світовому ринку бронемашини APC від TAG коштують близько 200 000 євро, а Міноборони Німеччини заплатило за них 600 000 євро за штуку.

“Заощадили ціною людських життів”, – заявили німецькі експерти про розслідування BILD.

«Легкоброньований варіант навряд чи захищає від важкого вогню, якому ці машини зазнають на фронті», — заявив BILD військовий експерт Карло Масала, професор Університету бундесверу в Мюнхені.

«Якщо з’ясується, що в Україну поставили лише легкоброньований варіант, то це буде чистої води скандал із закупівлями. Тут заощадили ціною людських життів», – додав він.

Депутат Бундестагу та експерт ХДС із зовнішньої політики Родеріх Кізеветтер звернув увагу на те, що влада Німеччини переплатила за паряд: замість 200 000 євро ринкової ціни за кожну БТР заплатили по 600 000 євро. Законодавець закликав провести як внутрішнє розслідування Міноборони Німеччини, так і зовнішній аудит з боку Рахункової палати.

«Якщо з’ясується, що непридатна за якістю бронетехніка була закуплена і поставлена в Україну за ціною майже втричі вищою за звичайну ринкову, це вже вдвічі проблематично. По-перше, мізерні засоби перехідного періоду спалюються без необхідності. По-друге, це робиться на плечах і рахунок ризиків українських солдатів», — сказав Кізеветтер.

BATT UMG «SWAT»
BATT UMG «SWAT». Джерело фото: bild.de

Читайте також у «Редактора», хто такий такий Магомедалі Магомеджанов та як він загинув в Україні.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *