Головні новини

Юрій Ігнат виділив дуже важливий момент в епопеї з отриманням Україною F-16

Речник Повітряних Сил Збройних Сил України полковник Юрій Ігнат виділив дуже важливий момент в епопеї з отриманням Україною літаків F-16.

Про це він заявив в ефірі українського телемарафону 8 лютого 2024 року.

За його словами, західні країни, які увійшли в так звану авіаційну коаліцію та взяли на себе зобов’язання допомогти Україні у війні з Росією в авіаційному плані, серед іншого, надають інструкторів для навчання українських пілотів на F-16.

«Хтось надає інструкторів для навчання. Це надзвичайно важливий момент. Тому що інструкторів теж не так багато для того, щоб перенавчати українських пілотів», — зазначив Ігнат.

Він також прокоментував рішення Нідерландів збільшити кількість літаків F-16 для України з 18 до 24.

«Процес передачі — це непростий процес. Потрібно розуміти, що кожна держава робить якусь заяву.  Спочатку 18 літаків. Потім ще 6. І каже: ми готові передати», — заявив Ігнат.

«Тобто проводиться комунікація із суспільством, на широкий загал про те, що країна свої зобов’язання перед Україною, перед авіаційною коаліцією виконує, надає літаки як для тренувального центру в Румунії, де можуть навчатися і українські пілоти у майбутньому, і оголошує про готовність до передачі, коли усе для цього буде готове», — додав він.

За його словами, щоб все було готове, Україні потрібно, щоб пілоти завершили курс навчання на F-16, щоб завершили курс навчання інженери, щоб Україна адаптувала свою інфраструктуру.

«Тоді ця готовність перетворить у фізичну передачу літаків. Кожна держава взяла на себе певні зобов’язання. Хтось до навчання пілотів, хтось навчає інженерів, хтось передає літаки… І ми не самі хочемо отримати F-16, є ще інші країни, які стоять дуже довго у цій черзі. Плюс фінансування самого процесу передачі і навчання пілотів — це теж беруть на себе країни-партнери. І за це дуже їм велике спасибі», — заявив Ігнат.

F-16
F-16. Джерело фото: facebook.com/MinistryofDefence.UA

Читайте також у «Редактора», як Юрій Ігнат прокоментував заяву президента України Володимира Зеленського про отримання Україною нових двох систем протиповітряної оборони.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *