Головні новини

Рада врегулювала питання збереження генофонду військових

Верховна Рада виправила норму закону щодо військовослужбовців в частині забезпечення їх права на біологічне батьківство/материнство.

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк, зазначивши, що за ухвалення законопроекту №10448 в цілому проголосували 264 нардепи.

Документом передбачено, що у разі загибелі або визнання померлою в установленому порядку особи, репродуктивні клітини якої зберігаються, їх безоплатне зберігання відповідно до цього закону здійснюється протягом 3-х років з моменту загибелі цієї особи, а після закінчення цього строку подальше зберігання таких клітин може бути продовжене за рахунок іншої особи, визначеної у розпорядженні особи щодо власних репродуктивних клітин.

Фізична особа, репродуктивні клітини якої зберігаються відповідно до законодавства, має право розпорядитися ними на випадок своєї смерті.

У разі використання для зачаття дитини репродуктивних клітин особи, яка здійснила відповідне розпорядження на випадок своєї смерті, ця фізична особа визнається батьком або матір’ю народженої у такий спосіб дитини.

Документом передбачається, що волевиявлення особи, вчинене та посвідчене нотаріально, до введення в дію цього закону щодо власних репродуктивних клітин, є підставою для застосування допоміжних репродуктивних технологій із використанням цих репродуктивних клітин.

Пізніше нардеп Ярослав Железняк також повідомив, що Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №10450, який також стосується виправлення закону щодо військовослужбовців в частині забезпечення їх права на біологічне батьківство/материнство.

«#10448 та 10450 (цей тільки за основу)  – виправлення закону щодо військовослужбовців в частині забезпечення їх права на біологічне батьківство (материнство) //  в цілому  та за основу відповідно  (264 та 264)», — написав Железняк у своєму телеграм-каналі.

ЗСУ
ЗСУ. Джерело фото: t.me/GeneralStaffZSU

Як повідомляв «Редактор», раніше Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендував парламенту невідкладно врегулювати питання збереження генофонду Захисників та Захисниць України у разі їх загибелі, ухваливши відповідний законопроєкт.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *