Головні новини

Комітет рекомендував Раді невідкладно врегулювати питання збереження генофонду військових

Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує парламенту невідкладно врегулювати питання збереження генофонду Захисників та Захисниць України у разі їх загибелі, ухваливши відповідний законопроєкт.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Ради.

Зокрема, 31 січня 2024 року Комітет прийняв рішення рекомендувати Раді включити проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження генофонду Українського народу за реєстр. №10448 до порядку денного сесії парламенту, прийняти рішення про визначення його як невідкладний та ухвалити законопроект за основу та в цілому.

Нагадаємо, що 22 листопада 2023 року Рада прийняла закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права військовослужбовців та інших осіб на біологічне батьківство (материнство)», який створив для Захисників та Захисниць України дієві державні гарантії можливості мати дітей у випадку отримання ними поранень, які впливають на репродуктивні функції, шляхом оплачуваного державою зберігання їхніх репродуктивних клітин.

Однак питання зберігання репродуктивних клітин у разі та після загибелі Захисника чи Захисниці залишилося недостатньо врегульованим, що викликало суспільний резонанс.

У зв’язку з цим 30 січня 2024 року понад 80 народних депутатів України подали на розгляд парламенту проєкт закону за реєстр. №10448, який передбачає 3-річне збереження репродуктивних клітин захисників держави у разі їх загибелі/визнання померлими, – відповідно до розпорядження (заповіту) оборонця держави.

Відповідне збереження клітин відбуватиметься за рахунок держави.

Зберігання клітин після 3 років може бути продовжене за рахунок іншої особи, визначеної у розпорядженні.

Форму такого розпорядження має встановити Кабмін України.

Ухвалення проєкту закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження генофонду Українського народу за реєстр. №10448, к зазначається, врегулює питання соціального захисту військовослужбовців в частині забезпечення їх права на біологічне батьківство (материнство).

Державна прикордонна служба України
Державна прикордонна служба України. Джерело: facebook.com/DPSUkraine

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *