Головні новини

Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про мобілізацію

Верховна Рада підтримала у першому читанні урядовий законопроект №10449 про посилення мобілізації.

Як повідомив нардеп Ярослав Железняк, за проголосували 243 нардепи.

«Я і більшість колег по фракції («Голос», – ред.) НЕ голосували», — зазначив Железняк.

За його словами, законопроєкт прийнято без пропозицій Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Далі, за словами Железняка, очікується внесення правок у вказаний законопроєкт протягом 14 днів до 21 лютого. Потім – його розгляд у другому читанні.

«Тобто, найбільш ймовірно, буде прийнято законопроект в цілому в останній тиждень лютого, підписаний на початку березня і вступить в силу через місяць, тобто у квітні», — спрогнозував нардеп.

Він також навів результати голосування по фракціях: від «Слуги народу» за проголосували 178 нардепів, «Європейська солідарність» – 0, «Батьківщина» – 0, «Платформа за життя та мир» – 17, «За майбутнє» – 7, «Голос» – 3, «Довіра» – 18, «Відновлення України» – 12, позафракційні – 8.

ЗСУ
ЗСУ. Джерело фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Як писав «Редактор», у вказаному законопроекті Кабмін, зокрема, пропонує Раді дати право військовим звільнятися через 36 місяців служби, якщо вони їх безперервно відслужили під час дії воєнного стану. При цьому остаточне рішення щодо звільнення таких військових буде ухвалювати президент України по результатам Ставки.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *