Головні новини

Кабмін пропонує Раді дати право військовим звільнятися через 36 місяців служби

Кабінет міністрів України пропонує Верховній Раді надати право військовослужбовцям, які безперервно прослужили під час дії воєнного стану протягом 36 місяців, звільнятися зі служби.

Про це йдеться у проєкті закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку №10449 від 30.01.2024, який Кабмін подав до Ради.

Зокрема, до статті 26 закону «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо звільнення з військової служби пропонується додати положення, що звільнення військовослужбовців з військової служби здійснюється, зокрема, під час дії воєнного стану у зв’язку із закінченням строку служби (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу) – «у разі безперервної служби під час дії воєнного стану протягом 36 місяців».

При цьому зазначається, що звільнення з військової служби військовослужбовців, які набули право на звільнення зі служби за цією підставою, здійснюється у строки, визначені рішенням Ставки верховного головнокомандувача (тобто президента України).

Крім того, звільнення з військової служби військовослужбовців, які набули право на звільнення за цією підставою з урахуванням строків, визначених рішенням Ставки верховного головнокомандувача, здійснюється протягом одного місяця з дня подання таким військовослужбовцем рапорту.

ЗСУ
ЗСУ. Джерело фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Читайте також у «Редактора»: у Раді назвали ресурс для фінансування мобілізації.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *