Головні новини

Федоров назвав серед топ-пріоритетів розвиток українського «Ланцету»

Віцепрем’єр-міністр України з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров назвав серед топ-пріоритетів розвиток українського дрона «Ланцет».

Про це Федоров написав у своєму телеграм-каналі.

«Зараз пріоритетні технології БпЛА для розвитку… українського «Ланцету»… Це топзадачі від Сил оборони для виробників зараз», — зазначив міністр.

Серед інших пріоритетних задач він назвав розвиток: AI для автоматичного захоплення цілей; керованого боєприпасу; наведення на РЕБ та удару по них; антидронових рішень тощо.

За словами Федорова, днями він зустрівся зі 120+ виробниками дронів в Україні.

«У 2022 році ми фактично створили з нуля ринок дронів. Зараз у ньому сотні компаній. Це результат послідовної політики і відкриття ринку. Відкритий ринок змінює правила гри, і це наша свідома позиція, щоб дати можливості увійти на нього всім, а потім створити конкуренцію. На це й була ставка», — підкреслив міністр.

За його словами, Україні протягом 2023 року вдалося суттєво масштабувати українське виробництво безпілотників: 67 моделей отримали кодифікацію, 58 отримали держконтракт.

«Загалом на ринку працює понад 200 українських компаній, які займаються БпЛА або сервісами та продуктами у сфері дронів», — зазначив міністр.

На зустрічі з виробниками кілька днів тому Федоров наголосив, що у 2024 році компаніям треба масштабуватися — бо дронів треба більше.

«Ми, зі свого боку, і далі змінюємо полісі, адаптуємо закони й працюємо над полегшеним контрактуванням. З ключового — зараз нам треба стандартизувати вимоги та тактико-технічні характеристики для дронів. Також для виробників важливо розуміти прогнозування контрактів і потреб Генштабу — працюємо і над цим», — розповів він.

Також він зазначив, що українська влада активно працює по треку розвитку роботизованих платформ, боєприпасів та РЕБ.

«Майже щотижня нова одиниця отримує кодифікацію за стандартами НАТО», — повідомив міністр.

У 2023 році, за його словами, в Україні запустили кластер для розвитку військових технологій Brave1, який підтримує виробників інновацій, видає гранти й допомагає з допуском до експлуатації та кодифікацією.

У планах — збільшити розмір грантів до $200 тисяч, щоб винахідники могли зробити якісний прототип.

Раніше дрон «Ланцет» створили росіяни. ZALA Lancet (БПЛА «Ланцет») — російський баражуючий боєприпас розробки компанії ZALA Aero, має кілька типів наведення. Швидкість руху в повітрі становить до 300 км/год, радіус польоту — до 40 км. Максимальна маса — 12 кг. Вперше представлений у червні 2019 року на виставці «Армия-2019» в Москві. Цей БПБ може використовуватися для утворення повітряних мінних полів.

Російський ZALA Lancet
Російський ZALA Lancet. Джерело фото: wikipedia.org

Як повідомляв «Редактор», начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов закликав США надати Україні літаки-штурмовики А-10.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *