Головні новини

Буданов закликав США надати Україні літаки-штурмовики А-10

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов закликав США надати Україні літаки-штурмовики А-10.

Про це Буданов повідомив в інтерв’ю CNN.

«Він хоче бачити в українських руках такі штурмовики, як американський А-10», — йдеться у публікації.

«Це те, що дійсно може допомогти завдати військової поразки Росії», — цитує CNN Буданова.

При цьому у публікації зазначається, що незважаючи на те, що від часу випуску цих літаків пройшли вже десятиріччя, вони відомі своєю результативністю проти іракської бронетехніки під час першої війни в Перській затоці і їх все ще вихваляють пілоти та війська США, не дивлячись на те, що Конгрес США намагався виключити ці літаки з арсеналу Військово-повітряних сил США.

У свою чергу у своєму телеграм-каналі Буданов додатково прокоментував питання з літаками-штурмовиками А-10.

«Штурмові літаки А-10 могли б значно підсилити Україну на передньому краї. Хоч в Америці час від часу дискутують про їхнє зняття з озброєння та заміну новішими бортами, штурмовики А-10 мають репутацію ефективних в боротьбі з бронетехнікою, здобуту, зокрема, під час війни у Перській затоці. Вони дійсно можуть допомогти завдати військової поразки росії», — сказано у пості Буданова.

Літак A-10 Thunderbolt II, також відомий на прізвисько Warthog — «бородавочник», — американський броньований одномісний штурмовик, призначений для знищення танків, бронеавтомобілів та інших наземних цілей. Названий на честь винищувача-бомбардувальника часів Другої світової війни P-47 «Тандерболт».

A-10 Thunderbolt II
A-10 Thunderbolt II. Джерело фото: wikipedia.org

Читайте також у «Редактора», як у Комітеті Ради з оборони спрогнозували зміни у війні з РФ після отримання Збройними Силами України американських бомб GLSDB.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *