Головні новини

У Комітеті Ради з оборони спрогнозували зміни у війні з РФ після отримання бомб GLSDB

Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв прогнозує, що нові керовані бомби GLSDB, які США передадуть Україні, можуть стати таким самим “game changer”, яким свого часу стали системи Himars.

Про це він написав у своєму телеграм-каналі.

За словами Чернєва, GLSDB у порівнянні з Himars є більш небезпечними, більш далекобійними і їх набагато важче збити.

«Запускаються з наземних систем М270, М142 Himars або з власних пускових контейнерів, які можна встановити навіть на катери», ‑ зазначає нардеп.

Летять на 150 кілометрів і програмуються таким чином, що можуть підлітати до цілі з будь-якого напрямку під будь-яким кутом, і тому можуть проникати навіть у тунелі.

«Через низьку ІЧ-сигнацію є дуже важкою ціллю для зенітних ракет з інфрачервоним наведенням, зокрема і для ПЗРК, а через високу маневреність можуть ухилятися від перешкод і засобів ППО», ‑ зазначає Чернєв.

«По суті, ми отримуємо нове озброєння, проти якого в росіян поки що немає протидії, і яке може завдавати ударів по базах, складах та пунктах дислокації у глибокому тилу ворога. Попереду – цікаві події, чекаємо», – додав він.

У виданні «Голос Америки» у свою чергу зазначили, що бомби GLSDB є новою розробкою Boeing і Saab, якої немає навіть на озброєнні США.

Вони можуть вражати цілі на відстані до 145 км.

Їх запускають із наземних реактивних установок. «США продовжують тісно співпрацювати з Україною та виробниками зброї, щоб Україна отримала обіцяні раніше спроможності якомога швидше», — цитує «Голос Америки» речника Пентагону Пета Райдера.

GLSDB
GLSDB. Джерело фото: army-technology.com

Читайте також у «Редактора»: Франція хоче побудувати підводний бойовий безпілотник довжиною 10 м та вагою 10 т.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *