Головні новини

Франція хоче побудувати підводний бойовий безпілотник довжиною 10 м та вагою 10 т

Франція має наміри побудувати підводний бойовий безпілотник довжиною понад 10 метрів та вагою понад 10 тон.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства Збройних Сил Франції від 30 січня 2024 року.

Раніше Генеральне управління озброєнь Франції (DGA) та компанія Naval Group уклали рамкову угоду, спрямовану на виробництво безпілотного підводного бойового безпілотника-демонстратора (UCUV – Unmanned Combat Underwater Vehicle).

У такому UCUV має бути передбачена енергетична автономія апарату, інтеграція датчиків і можливостей автономної обробки. Йдеться також про подальше створення та використання ВМС Франції та DGA великих безпілотних підводних бойових дронів (XL-UUV).

Наприкінці літа 2023 року Naval Group здійснила морську кваліфікацію першого дрона XL-UUV. Він служитиме експериментальною лабораторією для різних розробок, замовлених DGA.

«Буде покращуватись автономність безпілотника у прийнятті рішень і його здатність до безпечного керування. А далі мета, поставлена DGA, є особливо амбітною: запуск та експлуатація великого демонстратора довжиною більше 10 метрів і вагою більше 10 тон», — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, підписання зазначеної рамкової угоди відповідає зусиллям Міністерства Збройних Сил Франції щодо створення військово-морських безпілотних апаратів, відповідно до закону Франції про військове забезпечення на 2024-2030 роки.

Безпілотний бойовий підводний дрон Франції
Безпілотний бойовий підводний дрон Франції. Джерело: naval-group.com

Читайте також у «Редактора», як Нідерланди представили Україні свої військові розробки та винаходи.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *