Головні новини

Що таке електронний кабінет призовника та де його знайти

Електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста — це персональний кабінет (захищений відокремлений веб-сервіс), за допомогою якого в Україні призовнику, військовозобов’язаному, резервісту, який пройшов електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації про його персональні та службові дані, а також до послуг.

Створення такого електронного кабінету передбачено законом, який Верховна Рада України ухвалила 16 січня 2024 року (законопроєкт №10062).

Поки що цей закон не набрав чинності, оскільки його ще не підписав Президент України і, відповідно, він ще офіційно не опублікований.

Цим законом передбачено створення електронного реєстру для військового обліку та мобілізації в Україні.

Держателем цього реєстру буде Міністерство оборони України.

Розпорядниками цього реєстру  будуть Генеральний штаб Збройних Сил України, Служба безпеки України, Служба зовнішньої розвідки України та Головне розвідувальне управління Міністерства оборони України.

До цього реєстру будуть вноситися, оброблятися та зберігатися персональні і службові дані призовників, військовозобов’язаних і резервістів в Україні.

Електронна ідентифікація особи буде здійснюватися з використанням кваліфікованого електронного підпису чи інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу.

Що стосується електронного кабінету призовника, то порядок електронної ідентифікації в ньому, згідно із законом, перелік відомостей, які відображатимуться у ньому, а також перелік послуг, які будуть надаватися призовнику, військовозобов’язаному, резервісту через цей електронний кабінет, будуть визначатися порядком ведення реєстру, затвердженим Кабінетом міністрів України та\або положенням про державний вебпортал електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони, затвердженим Кабінетом міністрів України.

30 січня 2024 року Кабмін вніс у Раду законопроєкт про мобілізацію, яким, зокрема, передбачено, що повістки про мобілізацію будуть надходити в електронний кабінет призовника.

Також у законопроєкті про мобілізацію передбачено право для військових звільнятися через 36 місяців служби, якщо вони безперервно прослужили цих 36 місяців під час воєнного стану. Щоправда ці рапорти військових з проханням про звільнення ще розглядатимуть на Ставці президента України.

ЗСУ
ЗСУ. Джерело фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *