Головні новини

Коли Рада ухвалить закон про мобілізацію: нардеп Железняк дав роз’яснення

Народний депутат від фракції «Голос» Ярослав Железняк прокоментував питання  щодо термінів ухвалення та набрання чинності нового закону про мобілізацію українців на військову службу.

Про це він написав у своєму телеграм-каналі 31 січня 2024 року.

«Так, давайте я розпишу реалістичний графік в Раді, як буде рухатись законопроект №10449 про мобілізацію від Уряду», — зазначив нардеп.

«Вже бачу, що ряд колег якусь дурницю наговорили по датам і процедурам», — додав він.

За його словами, 30 січня 2024 року законопроект від Кабміну був зареєстрований у Раді.

Наступний етап, за словами Железняка, — це включення вказаного законопроекту в порядок денний сесії.

«Це не проблема і, напевно, відбудеться автоматично, так як нова сесія відкривається», — зазначив він.

Далі, за словами нардепа, важливий етап: скорочення строків подання альтернативних законопроектів з 14-ти днів до 7-ми.

«Це потребує окреме голосування (226+). Воно може відбутися не раніше 06 лютого, і якщо буде підтримане таке скорочення, то законопроект має шанс бути розглянутим на найближчому пленарному тижні в лютому, тобто умовно 06-09 лютого», — зазначив Железняк.

Далі, за його словами, має відбутися засідання Комітету Ради з оборони, яке прийме рішення підтримати або урядову версію, або якусь з альтернативних.

«Комітет поважний, тому раніше голосування за скорочення термінів (а це 06 лютого і далі) таке засідання не відбудеться», — підкреслює нардеп.

Далі, за його словами, винесення законопроекту на голосування у перше читання.

«Це скоріш за все не раніше 07 лютого», — прогнозує Железняк.

Якщо, за його словами, законопроект депутати підтримають 226+ голосами в перше читання, то буде потрібно ще одне голосування за скорочення строку правок.

«Для цього потрібно теж 226+ голосів і якщо така процедура пройде: у депутатів буде 7-м днів на подачу правок. Якщо не пройде 14 днів на подачу правок», — зазначає нардеп.

Потім, за його словами, знов Комітет Ради з оборони має розглянути всі правки.

«Очевидно, їх буде багато. І враховуючи навантаження і графік Ради, то раніше ніж кінець лютого законопроект не буде винесений на голосування до другого читання», — прогнозує Железняк.

Коли винесуть законопроект на друге читання, буде залежати, за словами нардепа, від Комітету Ради з оборони, але, очевидно, що не раніше 22 лютого 2024 року.

«Якщо буде багато правок, то процедура розгляду може затягнутися на декілька днів», — зазначає нардеп.

«Нагадаю, що під час розгляду правок в такі закони, текст може змінюватися (як було з законом про реєстр). Але після їх розгляду в залі має відбутися фінальне голосування 226+ за друге читання», — додав Железняк.

Потім дуже ймовірно, за його словами, що хтось з депутатів внесе блокуючу постанову і потрібно буде ще одне голосування щоб дати можливість спікеру підписати закон і відправити президенту України.

Потім Президент України має підписати закон.

«І це я описав один (з найбільш ймовірних, але не єдиний) сценаріїв.  Але думаю, що вже очевидно, що раніше березня Закон не вступить в силу. Плюс там ще перехідний період місяць», — резюмував Железняк.

Тобто, згідно з його прогнозом, закон в разі його якнайшвидшого ухвалення Радою, може набути чинності у березні-квітні 2024 року.

ЗСУ
ЗСУ. Джерело фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Як писав «Редактор», у вказаному законопроекті Кабмін пропонує Раді дати право військовим звільнятися через 36 місяців служби, якщо вони їх безперервно відслужили під час дії воєнного стану. При цьому остаточне рішення щодо звільнення таких військових буде ухвалювати Президент України по результатам Ставки.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *