У Верховній Раді України назвали ресурс, завдяки якому буде фінансуватися мобілізація на військову службу.
Про це розказав голова Комітету Ради з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха, передає пресслужба парламенту.
Зокрема, за його словами, такий ресурс влада бачить у введенні бронювання від мобілізації співробітників підприємств.
«Бронь — це збільшення військового збору. Саме таку модель ми закладаємо у нашій концепції», —зазначив Наталуха.
Тобто, за його словами, мета введення такого бронювання — це не конкуренція з мобілізацією.
«Пріоритетом було і лишається забезпечення ЗСУ необхідною їм кількістю мобілізованих», — зазначив нардеп.
Адже, за його словами, українській владі потрібно забезпечити ротацію в армії.
«та і взагалі – щоб дати тим, хто служить, почуття передбачуваності», — зазначив нардеп.
«Та у призову, окрім суто людського фактору, є ще один, про який мало хто говорить — економічний. Це — задача акумулювати фінансові ресурси, щоб сама мобілізація відбулась та у військових був бюджет на покриття своїх потреб», — додав він.
Адже, за словами Наталухи, мобілізація тягне додаткове навантаження на державний бюджет і для забезпечення її ефективності влада має знайти спільне поле із підприємцями, які цей бюджет забезпечують.
«Тобто ще раз — ми шукаємо гроші саме на мобілізацію», — підкреслив нардеп.
За його словами, саме цю задачу і намагається вирішити питання броні, яка є, по факту — певною формою додаткового добровільного податку.
«Адже, нагадаю, що ЗСУ – одні з небагатьох, хто ось вже два роки фінансуються НЕ за кошти іноземних партнерів, закордонних донорів чи міжнародних грантів, а в повній мірі і виключно за рахунок саме податків, які сплачують українці», — зазначив він.
Тому питання бронювання, за словами нардепа, — це питання: збереження можливості підприємців надалі фінансувати потреби ЗСУ; кратного збільшення підприємцями цього фінансування за можливості збереження критичних співробітників, які якраз і дозволяють бізнесу збільшити розмір військового збору, який вони платять ЗСУ.
Першочергова задача української влади наразі, за словами Наталухи, — забезпечити потребу армії в людях, в тому числі щоби дати діючим військовим можливість ротації.
«Для цього проводиться мобілізація, але і мобілізація як процес, і військо, як бенефіціар цього процесу, потребують грошей», — зазначив він.
За словами нардепа, гроші на мобілізацію готові надати українські підприємці за рахунок сплати значно більшого розміру військового збору, якщо критичні для них співробітники зможуть відповідним чином налаштувати внутрішні бізнес-процеси.
«Таким чином, все, що ми намагаємось зробити – це знайти зрозумілий всім прозорий спосіб підтримки мобілізації за рахунок економіки. Адже у нас у всіх єдиний український інтерес – Перемога», — резюмував Наталуха.
Як повідомляв «Редактор», уряд спростив механізм визначення родинного кола військових для грошового забезпечення.