Головні новини

В Україні хочуть замінити строкову службу в армії базовими курсами та фаховою підготовкою

В Україні хочуть замінити строкову службу в армії, яка триває від 12 до 18 місяців, тримісячними базовими курсами та двомісячною фаховою підготовкою.

Про це заявив народний депутат від фракції «Слуга народу», заступник голови комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, голова підкомітету з питань міжнародного військового співробітництва, інтеграції до НАТО та Європейського Союзу Єгор Чернєв, передає прес-служба апарату Ради.

«Зараз строкова служба в армії триває від 12 до 18 місяців, залежно від того, є в людини вища освіта чи ні. Ми пропонуємо замінити її на тримісячний вишкіл – це базовий курс, а також два місяці фахової підготовки», — зазначив Чернєв.

За його словам, також молоді українці зможуть самі вирішувати, коли саме буде проходити цей військовий вишкіл.

«Також ми пропонуємо, щоб людина, якій виповнилося 18 років, сама обрала час, коли вона готова пройти такий вишкіл з 18 до 25 років. Тобто людина сама вирішуватиме, що умовно наступного року чи через два роки вона готова пройти таке навчання», — зазначив політик.

За його словами, такий підхід дасть можливість спланувати навантаження на полігони та центри підготовки в Україні.

«Головна ідея базової військової служби полягає в тому, що з таким сусідом, як російська федерація, всі наші громадяни повинні мати базову військову підготовку. Загалом це одна з тих ланок, яка повинна починатися ще у школі й закінчуватися військовою кафедрою у вишах», — наголосив Чернєв.

ЗСУ
ЗСУ. Джерело фото: t.me/GeneralStaffZSU

Читайте також у «Редактора», що таке сертифікат військовозобов’язаного в Україні.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *