У Міністерстві оборони України, коментуючи нові правила переведення військових в інші військові частини, перерахували підстави для відмов таким військовим.
Про це розповіла вранці 13 листопада 2024 року в прямому ефірі національного телемарафону заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко.
Зокрема, за її словами, наразі військовому дозволено лише раз на рік просити про переведення його в іншу військову частину. Отже, причиною відмови у переведенні військовому може бути порушення цієї норми — коли він попросить про це, наприклад, другий раз на рік.
А друга причина — це критичний некомплект у підрозділі, звідки хоче переходити військовий.
“Наприклад, це переведення, ініційоване частіше, ніж один раз на рік. Це умова, яка зараз зафіксована постановою Кабінету міністрів, що була прийнята 12 листопада 2024 року”, — зазначила Черногоренко.
“Або, наприклад, укомплектованість даного підрозділу є критичною для командира. І ця причина також зазначається”, — додала вона.
За словами Черногоренко, головне, що українська влада зробила, реформуючи систему переведення військових між в/ч — це встановлення прозорих відносин між Генеральним штабом ЗСУ, між кадровим центром Збройних сил України і безпосередньо військовим.
“І скоротили спілкування, час обміну такими важливими рішеннями між військовим і Генеральним штабом”, — зазначила заступниця міністра оборони України.
12 листопада 2024 року уряд України спростив переведення між військовими частинами в армії. З 15 листопада 2024 року перевестися можна буде в мобільному застосунку для військовослужбовців “Армія”+”, подавши рапорт.
Як повідомляв “Редактор”, 12 листопада 2024 року активіст і волонтер Сергій Стерненко розкрив подробиці своєї зустрічі із головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським. Зокрема, Стерненко просив Сирського дозволити військовим переводитися в інші в/ч.