Головні новини

Зеленський розповів, що США мають зробити для України, якщо не готові взяти її в НАТО

Президент України Володимир Зеленський визнав, що в США ані демократи на чолі з президентом Джо Байденом, ані республіканці на чолі з кандидатом в президенти Дональдом Трампом не готові бачити Україну в НАТО, остерігаючись ще більшої агресії з боку Росії.

Про це Зеленський заявив в інтерв’ю американському виданню The Philadelphia Inquirer.

Фактично український президент зізнався, що Київ не очікує отримати запрошення в НАТО на черговому саміті альянсу влітку. Він висловив жаль з цього приводу і назвав це політикою “крок вперед, два кроки назад”.

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський. Джерело фото: president.gov.ua

“Якщо Америка боїться дратувати Путіна, а саме через це нас туди і не запрошують, то ми просимо наших стратегічних партнерів, США, дати нам максимально все те, що може нас захистити”, – заявив Зеленський.

Він вважає, що Захід має дати Україні необхідну кількість систем Patriot, винищувачів F-16, а також дозволити вільно використовувати цю зброю проти Росії.

“Ми просимо можливості використовувати зброю, щоб захистити себе. Якщо НАТО ще не готове нас захистити і взяти в свій Союз, то ми просимо дати нам все, щоби ми могли захистити себе самі”, – заявив президент.

Зеленський назвав “позитивом” нещодавній дозвіл Джо Байдена бити по російському прикордонню американською зброєю, щоб вражати там скупчення техніки і людей, але цього, на думку президента, недостатньо.

Це, мовляв, не вирішує стратегічної проблеми, якою для прикордонних міст стали КАБи (керовані авіабомби). Щоб протистояти цій зброї, не вистачить дорогих і нечисленних систем ППО, пояснює Зеленський. Відтак потрібна зброя, щоб вражати аеродроми та літаки, які ці бомби скидають.

“Тобто сьогодні треба дати можливість нам використовувати “атакамси” вглиб по Російській Федерації”, – пояснив Зеленський.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *