Головні новини

У ВМС ЗСУ зробили несподівану заяву про нового командувача ЧФ РФ

У Військово-морських силах Збройних сил України пояснили зміну тактики росіян в Чорному морі появою нового командувача чорноморського флоту Російської Федерації.

Про це в ефірі телеканалу Київ24news розповів речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук.

Зокрема, відповідаючи на запитання ведучого, чи можна стверджувати, що Україна перемогла Росію у Чорному морі, Плетенчук заявив, що ЧФ РФ з новим командувачем наразі почав використовувати нову тактику в Чорному морі і вона поки працює.

«Сьогодні вони використовували один з фрегатів, виводили його з пункту базування Новоросійська, завдали вогневе ураження. Перебуває підводний човен проекту «Варшав’янка». Порожній, правда. Тому вони виводили фрегат, який вже відстрілявся… В принципі, зміна командувача, тим більше там командувач підводник, вона через деякий час позначилася на їхній діяльності. Тобто от вони такий формат обрали, що в Чорному морі вони можуть бути присутні за рахунок підводного човна або можуть там виходити з бази швиденько відстрілятися і швидко повертатися на базу», — розповів Плетенчук.

Водночас він підкреслив, що війна в морі — це пошук дії і протидії.

«І тут нема нічого нового. В якийсь момент ми находимо якусь дію. Вони шукають протидію. Іноді навпаки. От зараз вони от вважають, що вони знайшли такий спосіб. Це їхня дія. Я думаю, що згодом ми побачимо, який буде результат цих дій», — заявив речник ВМС ЗСУ.

У квітні 2024 року російська влада вдруге з початку повномасштабної війни з Україною змінила командувача чорноморського флоту РФ, який за два роки бойових дій втратив близько третини бойової потужності.

Новим командувачем ЧФ РФ був призначений віце-адмірал Сергій Пінчук.

53-річний Пінчук, уродженець Севастополя, з лютого 2022 року перебуває під персональними санкціями Євросоюзу.

Сергій Пінчук
Сергій Пінчук. Джерело фото: wikipedia.org

Як повідомляв «Редактор», ВМС ЗСУ вперше розкрили дані про своє підводне озброєння.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *