Головні новини

У ВМС ЗСУ висміяли новітній комплекс С-500, який Росія терміново перекинула в Крим

Речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук іронічно прокоментував нещодавні повідомлення про те, що Росія екстрено перекинула в Крим новітню систему протиракетної оборони С-500 “Прометей”.

Відповідний коментар він дав в ефірі телеканалу Freedom.

Раніше системи С-500 не застосовувалися. Про появу розробки на півострові повідомляв у червні глава Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов.

Плетенчук пояснив, що С-500 – доопрацьована система з постарадянської лінійки С-300 “Фаворит” та С-400 “Тріумф”.

“Одні лиш назви чого вартують… Прометей треба було назвати Сізіф, я давно вже це пропоную. Так, ця система новіша, так, там електроніки більше, але принцип роботи залишається тим же”, – пояснює речник.

С-500. Сайт Міноборони Росії

Саме про ці системи, за його словами, росіяни кажуть “аналогов нет”, але в ефективності їхній Плетенчук сумнівається.

“Головна проблема всіх цих систем в тому, що в своїх спробах протистояти ракетам, наприклад тим же ATACMS, вони не здатні просто вразити цю ракету в польоті, “Patriot”, наприклад, вражає безпосередньо ціль”, – пояснює речник ВМС.

Російські системи, мовляв, працюють інакше, вони підриваються біля цілі і вражаючими елементами намагаються цю ціль знищити, але для західних ракет такий захист обійти нескладно.

“С-500, можливо, буде дещо розумнішим, але принцип повітряного підриву залишається тим же”, – наголошує Плетенчук.

Крім того, за його словами, така система здатна закривати небо на 180 градусів, не на 360. Що залишає широке поле для маневру.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *