Головні новини

У ВМС ЗСУ розповіли про “безпрецедентний” крок, на який зважились росіяни в Чорному морі

Речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук розповів, що росіяни вперше за довгий час зважилися на “дещо нове” для них з тим, щоб атакувати Україну ракетами.

Про це він розповів в ефірі телеканалу Freedom.

За його словами, вже досить давно росіяни не дозволяють собі активних маневрів в Чорному морі, в основному в акваторії фіксують лише підводний човен, який тримають там як “патрульний засіб”.
Цей човен може нести ракети, але він вже досить давно розряджений, каже Плетенчук.

“Вони вже використали ракети без успіху. Їх було чотири”, – стверджує спікер.

Для нового удару ввечері 26 червня росіяни вдалися до ризику.

“Вчора вони зважилися на дещо нове для них. Навіть можна сказати такий безпрецедентний крок, вони вивели за зовнішній рейд корабель і він теж чотири ракети запустив. І, звісно, дуже швидко повернувся в пункт базування в Новоросійськ”, – розповів Плетенчук.

Дрон “Магура” Головне управління розвідки. gur.gov.ua

Росія уникає активних дій свого флоту в Чорному морі після успішних атак ракетами та надводними дронами.

Фактично всі залишки свого Чорноморського флоту РФ вимушена була перебазувати з Криму в Новоросійськ. Активність зберігається в Азовському морі, але повсюди Росія застосовує захисні споруди, щоб не допустити нових атак України.

Плетенчук додає, що Азовське море складне для маневрів, воно маленьке, мілке та ілисте. Але Росія “настільки боїться наших дронів”, що воліє не ризикувати без потреби в Чорному морі.

Раніше у Військово-морських силах ЗСУ пояснили, чому не б’ють по російських кораблях в Азовському морі, які в останні дні вийшли туди у великій кількості.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *