Головні новини

Прикордонники роз’яснили нові правила перетину кордону після введення Резерв+

Державна прикордонна служба бере до уваги всі види військово-облікових документів, коли ухвалює рішення про те, чи дозволити виїзд за кордон громадянину Україну.

Про це в ефірі національного телемарафону повідомив Андрій Демченко, речник Державної прикордонної служби України.

Ситуацію він роз’яснив у відповідь на прохання уточнити, яким документам тепер віддають перевагу прикордонники після того, як в Україні запрацювала електронна система оновлення даних військовозобов’язаних, а також електронний військовий квиток.

“Ми не виокремлюємо застосунки як окремий документ. І паперовий документ, і електронний мають однакову юридичну силу”, – пояснив Демченко.

Державна прикордонна служба України

Він додав, що для того, щоб українцю дозволили виїхати в цих документах передусім має бути повна інформація, яка дає право на виїзд за кордон.

Це мають бути відмітки про виключення з військового обліку, якщо людину визнала непридатною для служби військово-лікарська комісія, або відмітка про відстрочку для категорій, які мають на це право. Наприклад, ті, хто заброньований, має на утриманні троє та більше дітей абощо.

Прикордонник приймає і паперовий, і електронний документ, але якщо виникають будь-які сумніви щодо коректності даних, він також може перевірити громадянина в системі “Оберіг”.

Як повідомляє Міноборони, лише за останній тиждень свої облікові дані, відповідно до нового законодавства, оновили понад 230 тис. українців. Загалом, станом на 23 червня свої дані оновили майже 2,3 млн військовозобов’язаних.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *