Головні новини

Україні дали прогноз, чому війна триватиме ще мінімум п’ять років

Кандидат наук, політичний аналітик та експерт з питань Центральної і Східної Європи Іван Преображенський прогнозує, що за відсутності непередбачуваних раптових змін війна між Росією та Україною триватиме ще не менше ніж п’ять-сім років.

Свою думку він обґрунтував в інтерв’ю російській опозиційній журналістці Фариді Курбангаліївій.

Він переконаний, що щонайменше до кінця 2024 року військові дії триватимуть, а зважаючи, що Росія з весни систематично нищить українську енергетичну систему, війну Кремль планує продовжувати і взимку наступного року.

“Адже це дає йому (Путіну) суттєву перевагу і загрожує життю і здоров’ю мільйонів українських мирних громадян, які, як сподівається Кремль, в таких умовах будуть тиснути на свою владу, щоб укласти будь-який навіть найбільш ганебний мир з Росією”, – вважає Преображенський.

Володимир Путін. Джерело: Сайт Президента Росії

Втім стратегічно Володимир Путін готує ґрунт до значно більш затяжної війни, якщо швидкої перемоги в Україні досягнути йому не вдасться.

Про це, на його думку, свідчить нещодавнє призначення міністром оборони Росії економіста Андрія Бєлоусова замість його багаторічного попередника Сергія Шойгу.

“Призначено людину, яка зараз проводить жорстку політику економії і вишукує ресурси, щоб військові дії можна було вести не рік-два ще, як досі прогнозували економічні аналітики, а п’ять-сім років. З чого неважко зробити висновок, яким є горизонт планування в Кремлі, коли він планує припиняти військові дії. А п’ять років в нинішніх масштабах це по суті ніколи, бо за п’ять років невідомо, що взагалі може змінитися”, – вважає він.

Преображенський наголошує, що Україна чи Захід не можуть примусити Росію до миру шляхом перемовин, бо Москва не готова до реальних компромісів і Путін не бажає закінчувати війну.

Перемовини російський президент, мовляв, готовий вести лише про капітуляцію України, про що свідчать його останні заяви про начебто готовність сісти за стіл перемовин, якщо Україна змириться з нинішніми територіальними втратами та ще й віддасть Росії неокуповані частини Донецької та Луганської областей, а також Херсон і Запоріжжя.

Капітуляція для Україні, на його думку, означатиме в перспективі втрату державності, а згодом і національної ідентичності, знищення якої також є ціллю Кремля.

Прискорити закінчення війни можуть лише два сценарії, вважає аналітик.

“Це повний розгром Росії, але для цього військова допомога від Заходу Україні має вирости просто в рази і, швидше за все, знадобиться участь окремих армій західних держав, і другий варіант – смерть Володимира Путіна чи його відсторонення якимось чином від влади, що зараз, на жаль, виглядає малоймовірним”, – підсумовує експерт.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *