Головні новини

Аналітик пояснив, чому Україні не треба боятися провалу мобілізації чи відступу ЗСУ

Для успіху на полі бою Україні не потрібна масова мобілізація та утримання територій за будь-яку ціну, варто концентруватися на інших речах, вважає військовий експерт Агіль Рустамзаде.

Свою думку він обґрунтував в інтерв’ю журналісту Євгену Кисельову.

За його словами, він вже бачить тенденцію, що Україна все частіше воліє воювати дистанційно та асиметрично високотехнологічною зброєю. Саме такий підхід він вважає правильним.

“Якщо така тенденція продовжиться і Україна зможе вийти на співвідношення втрат один до п’яти (українців до росіян), то ніяких проблем з мобілізацією в українській армії не буде”, – каже він.

Генштаб ЗСУ

Аналітик підкреслює, що Україні потрібно нарощувати виробництво дронів в 3-4 рази, а також не втрачати підтримки від Заходу, особливо, у постачанні боєприпасів і інших озброєнь.

За його словами, від травня щотижня Україна збільшує свою вогневу міць порівняно з важкими місяцями, коли США затримували постачання боєприпасів в країну.

“Якщо далі таких проблем не буде, покращаться методи і способи ведення війни, то мобілізаційної кризи не буде”, – переконаний Рустамзаде.

Проблеми виникнуть, якщо українська армія вирішить воювати за принципами радянської школи.

“Якщо буде м’ясо, то звичайно буде мобілізаційна криза, але ми чітко бачимо, що Україна намагається уникати такого”, – додає аналітик.

Він також закликав суспільство спокійніше сприймати новини про локальні успіхи росіян на лінії зіткнення. Мовляв, зважаючи на активне застосування КАБів росіянами, неможливо утримувати ешелоновану оборону, натомість добре працює маневрова оборона – розосередження військ, локальні відступи та масоване ураження противника, що просувається, дронами й артилерією.

“Десь російська армія прориває, але потім потрапляє під концентрований вогонь. Тобто українська армія не чіпляється за метри території, – каже він. – Це інша філософія…. Можна і кілометр пропустити, і 500 метрів, якщо через це можна вийти на хороший рівень виснаження противника”.

На його думку, широко розпіарений наступ росіян на Вовчанськ в Харківській області, коли вони раптово просунулися вперед, вже задихнувся. Рустамзаде нагадує, що звільнення цілих областей не наблизило кінець цієї війни.

“Долю цієї війни змінить співвідношення втрат, а не метри чи кілометри територій”, – додає він.

Бажаний рівень втрат росіян, який наблизить перемогу України, експерт оцінює щонайменше в 5 до 1.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *