Головні новини

У ЗСУ розповіли про різку зміну стратегії Росії на Бахмутському напрямку

Російські війська суттєво знизили наступальну потужність в останні дні.

Про це в ефірі національного телемарафону розповів заступник командира батальйону 5-ї окремої штурмової бригади ЗСУ Олексій Тарасенко.

“Бачимо, що припинилися атаки в тому форматі, в якому були до цього, не спостерігаємо колон техніки, які виїжджають з Бахмуту”, – каже військовий.

За його словами, здебільшого йдеться про поодинокі просування противника, вони перекидають підкріплення на вже взяті точки та атакують подекуди і не так масово, як раніше.

“Таких наступів штурмів, як раніше, ми не спостерігаємо”, – стверджує Тарасенко.

Військовий припускає, що такі зміни говорять про вичерпання резервів, їх бракує для масових атак, які Росія практикувала раніше під Бахмутом та на інших напрямках.

“Противник довго не зберігає резерви. Це значить, що вони не такі великі. Як тільки вони будуть готові, їх одразу кинуть в бій”, – пояснює Тарасенко.

ЗСУ
ЗСУ. Джерело фото: t.me/V_Zelenskiy_official

За його словами, великий відсоток штурмовиків під Бахмутом, як і раніше, – колишні в’язні. Точні цифри невідомі, але може йтися про 30-50% від загальної кількості. Озброєні вони зазвичай гранатами та звичайними автоматами АК-74 та АК-12.

“Супермотивації у противника немає, вони в основному заручники ситуації. Це призводить до зниження якості їхніх дій”, – додає Тарасенко.

Росія повністю захопила Бахмут в травні 2023 року, криваві штурми міста тривали понад пів року. Після цього Росія намагалася просунутися далі, але на цьому напрямку подальших проривів досягти не вдалося.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *