Головні новини

Авіаносець «Адмірал Кузнєцов» по натурі своїй бандерівець, — речник ВМС ЗСУ

У Військово-морських силах ЗСУ назвали авіаносець «Адмірал Кузнєцов» бандерівцем.

Про це заявив речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук у подкасті «Фабрики новин».

Зокрема, Плетенчук пригадав проблеми росіян з використанням «Адмірала Кузнєцова» та інциденти, коли, наприклад, в 2016 році з цього авіаносця зісковзнув у море літак Су-33.

«Вони його (авіаносець «Адмірал Кузнєцов», — ред.) використовують: на ньому можна списати дуже багато грошей. Іноді він їх використовує, по-різному буває: бореться з плавучими доками, топить літаки… Він же ж по натурі своїй бандерівець», — зазначив речник ВМС ЗСУ.

Він нагадав, що у 1991 році росіяни вкрали в України цей корабель.

«Вони ж його вкрали. Далеко не всі знають цю історію, що «Адмірал Кузнєцов» фактично був вкрадений у нас свого часу під час подій, пов’язаних з розподілом Чорноморського флоту», — заявив Плетенчук.

«Адмірал Кузнєцов» у 1980-ті роки був побудований у Миколаєві.

У грудні 1991 року на адресу командира корабля надійшла урядова телеграма від президента України Леоніда Кравчука, в якій пояснювалося, що крейсер є власністю України і що до ухвалення урядового рішення він повинен залишатися на севастопольському рейді.

Попри заборону Києва росіяни цей корабель врешті-решт переправили в Мурманську область Росії та включили до складу Північного флоту ВМФ Російської Федерації.

Авіаносець «Адмірал Кузнєцов»
Авіаносець «Адмірал Кузнєцов» . Джерело фото: wikipedia.org

Як повідомляв «Редактор», 7 червня 2024 року у Східнокитайському морі стався небезпечний військовий інцидент між Нідерландами і Китаєм.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *