Головні новини

Речницю Пентагону атакували запитаннями про дозвіл Україні на удари по Росії

Заступниця прессекретаря Міністерства оборони США Сабріна Сінгх на брифінгу 30 травня 2024 року у Пентагоні отримала чимало запитань від присутніх журналістів щодо дозволу для України бити американськими ракетами по військових об’єктах на території Росії.

Зокрема, перше ж запитання щодо України на цьому брифінгу стосувалося цього дозволу.

«Пентагон розглядає можливість послаблення збройових обмежень на відправлення зброї в Україну?» — запитав один з журналістів.

На це Сінгх відповіла, що у політиці США щодо цього жодних змін не відбулося — заборона для України бити американською зброєю по території Росії діє.

«У нашій політиці не було змін. Допомога в сфері безпеки, яку ми надаємо Україні, має використовуватися в Україні, і ми не заохочуємо атак і не дозволяємо атак по території Росії. Ми віримо, що Україна може бути ефективною, зосереджуючись на тактичних і оперативних цілях, які безпосередньо впливають на конфлікт у її межах, а не, як ви знаєте, переслідуючи більші геополітичні цілі всередині Росії. Отже, наша політика не змінилася», — заявила речниця Пентагону.

Журналіст здивувався.

«Але ж атаки відбуваються з території Росії… Чому? Чому б не змінити це?» — запитав він.

На що Сінгх відповіла, що така у США політика щодо цього питання.

«Знову ж таки, це наша політика, і нічого не змінилося. Ми завжди говорили з самого початку, що допомога з безпеки, яку ми надаємо Україні, призначена для використання в Україні. Звичайно, якщо щось зміниться, ми вам повідомимо. Але зараз це залишається нашою політикою. І ми віримо, що ми надали їм можливості та системи, щоб бути ефективними на полі бою прямо зараз», — зазначила вона.

Журналісти не зупинялися.

«Більшість інших учасників НАТО — Англія, Німеччина, Франція, Польща — вже зняли будь-які обмеження на використання своєї зброї для знищення цілей у власне Росії. Міністерство оборони США, яке постійно хвалиться тим, як воно співпрацює разом із союзниками, чому в цьому конкретному питанні є диваком? Всі інші це роблять. Чому у вас це просто політика?» — запитав журналіст.

Сінгх відреагувала на слово «дивак».

«Я не думаю, що ми диваки, Майку, але я вдячна за запитання. І зараз у нашій політиці немає змін. Ви бачили, як ми з часом адаптувалися, як адаптувалися можливості Росії. Як і наша підтримка України. Ви знаєте, на самому початку цієї війни ми надавали таку зброю, як Стінгери та Джавеліни. Згодом — HIMARS, потім — ATACMS. Ми продовжуємо адаптуватися до можливостей, які їм потрібні, і поле бою продовжує змінюватися. Зараз наша політика залишається такою, якою вона була від початку. Змін не відбулося. По суті, ви знаєте, ми продовжуємо співпрацювати з українцями. Раніше цього тижня міністр телефонував своєму українському колезі. Але ми віримо, що допомога у сфері безпеки, яку ми надаємо Україні, може бути успішною на полі бою, якщо її використовувати в Україні», — зазначила речниця Пентагону.

На це журналіст запитав, а хіба це обмеження для України від США не є перепоною для досягнення перемоги України в цій війні.

«Якщо Росія може мати ці захищені території, щоб напасти на Україну… як Україні перемогти, якщо Росія продовжуватиме завдавати їм ударів із цих районів? США кажуть, що вам заборонено бити їх тут… Хіба ви не заважаєте їм справді стати… ви… знаєте, ви даєте їм достатньо, щоб не програти, але недостатньо, щоб виграти?» — запитав журналіст.

На це Сінгх відповіла, що не знає.

«Я не знаю, Майк. Я думаю, що на самому початку цієї війни ви бачили, як багато людей казали, що вони не мають того, що їм потрібно, щоб утримати Київ, а потім вони це зробили, а потім був Херсон, а потім Харків, і вони продовжували воювати, вони продовжували відтісняти росіян. І ми знаємо, що протягом того часу, поки у нас не було цього додаткового проходження, росіяни досягли успіхів на полі бою, але ми змогли забезпечити їх тим, що їм потрібно, і ми віримо, що вони мають те, що їм потрібно», — відповіла на це речниця Пентагону.

Американська ракета ATACMS
Американська ракета ATACMS. Джерело фото: wikipedia.org

Як повідомляв «Редактор», у Пентагоні відреагували на інформацію про покупку Росією у США супутникових знімків України.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *