Головні новини

Зеленський сказав, на що погодиться, аби Польща збивала російські ракети

Президент України Володимир Зеленський впевнений, що країни НАТО, в тому числі Польща, мають збивати російські ракети, які летять на захід України.

Про це Зеленський розповів в інтерв’ю Reuters.

«Чи це напад країни НАТО? Ні, вони збивають потенційну ракету, яка може підірвати газосховище, де газ іде до наших натівських країн, або вони збивають потенційну ракету, яка може прилетіти на голову цивільних громадян країни НАТО», — зазначив президент України.

За його словами, коли російська ракета залетить на територію Польщі, може бути пізно вже її збивати.

«А чи ізраїльтяни, коли по ним летіли ракети з Ірану, збивали всі ракети з території Ізраїлю? Ні, збивали з інших країн. Збивали зброєю ізраїльтян? Ні. Збивали зброєю і літаками країн НАТО? Так!» — навів Зеленський приклад з Ізраїлем, який нещодавно відбив масовану ракетну атаку з боку Ірану.

«Чому в одному випадку це можна, а в іншому ні? В чому різниця? І тут (на відміну від Ізраїлю, — ред..) навпаки ракети летять у напрямку країн НАТО», — додав український президент.

Він також заявив, що навіть погоджується підписати з країнами НАТО документи про те, що вони не будуть нести відповідальність, якщо російська ракета, яку вони зіб’ють, впаде на території України, вибухне, щось підірве та спричинить жертви.

«Я передав сигнал польській стороні й іншим країнам, і Сполученим Штатам. Я особисто лідерам цих країн все сказав. Ми готові підписати всі папери, що якщо буде збита російська ракета на території України, вони не будуть нести відповідальність, якщо вона впаде щось підірветься», — зазначив Зеленський.

Водночас президент України повідомив, що наразі всі партнери відповідають однаково — вони бояться ескалації.

«Але всі кажуть слово, яке на всіх мовах звучить однаково, — всі бояться ескалації. Те, що українці гинуть, — це вже всі звикли. Це не ескалація…» — зазначив Зеленський.

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський

Як повідомляв «Редактор», Зеленський пояснив, чому Україна стала менше збивати російських літаків.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *