Головні новини

Нідерланди передадуть Україні бронемашини, про які спеціально просив Зеленський

Найближчим часом Нідерланди поставлять Збройним силам України бронемашини YPR (AIFV, броньовані бойові машини піхоти), про які особисто і спеціально просив у нідерландської влади президент України Володимир Зеленський.

Про це повідомила 20 травня міністр оборони Кайса Оллонгрен під час онлайн-засідання Контактної групи з питань оборони України (формат «Рамштайн»), передає пресслужба Міноборони Нідерландів.

YPR оснащені станціями дистанційного керування зброєю, що дає екіпажу змогу ефективно використовувати цю зброю під захистом броні. Машини можуть надавати вогневу підтримку на полі бою.

«Важливо, щоб ми продовжували підтримувати Україну», — заявила міністр Оллонгрен.

«Їхня боротьба є також нашою боротьбою. Ці типи бронетехніки дуже важливі для України. Вони маневрені, можуть швидко переміщати війська і можуть виконувати розвідувальні, наступальні та оборонні ролі. Озброєння з дистанційним керуванням дає додаткову безпеку», — додала вона.

YPR прибудуть в Україну в найкоротші терміни. Про точну кількість і типи озброєння не повідомляється.

Президент України Володимир Зеленський раніше спеціально просив цю голландську бронетехніку. На сьогоднішній день Нідерланди поставили Україні в цілому 207 YPR різних типів.

У найближчі місяці Україна отримає більше обладнання та підтримки, про що анонсувалося раніше.

«Зусилля, яких ми доклали останнім часом, окупляться в найближчі місяці. Важливо, щоб усі країни продовжували робити свій внесок. Таким чином ми дієво підтримуємо Україну та сприяємо тому, щоб країна взяла верх у боротьбі за свободу. Потреба в протиповітряній обороні також залишається такою ж великою, як і раніше. Ось чому ми досліджуємо, як ми можемо більше сприяти цьому разом з іншими країнами», — заявила Оллонгрен.

YPR
YPR. Джерело фото: defensie.nl

Як повідомляв «Редактор», Нідерланди уточнили строк поставки F-16 в Україну.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *