Головні новини

У ВМС ЗСУ розповіли, наскільки складною та значущою була операція зі знищення російського катера

Речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук розповів, що операція ГУР МОУ зі знищення російського швидкісного катера була справді важливою, значущою та надскладною.

Так, в інтерв’ю виданню «Українська правда» 6 травня Плетенчук зазначив, що, по-перше, щодо значущості знищення цього катера, то він був недешевою бойовою одиницею, яка виконувала низку важливих завдань, в тому числі бойових. І його втрата — це суттєво для ворога.

По-друге, що стосується складності операції, то речник ВМС ЗСУ нагадав, що наразі росіяни в рази наростили в тому регіоні присутність різних літальних апаратів, що все відслідковувати, патрулювати і контролювати, а отже пройти там морськими дронами та вразити ціль було дуже і дуже важко. Але українські бійці впоралися. І тепер ворог буде ще менше виходити в море.

«Враховуючи ту кількість авіації, яку вони задіяли, провести операцію зі знищення чогось там в морі, ну, насправді, це завдання зірочкою як мінімум. Це такий вже next level в плануванні, застосуванні. І, може, суспільство до кінця не зрозуміло важливість цього кейсу конкретно, але ворог зрозумів цей натяк. Повірте», — зазначив Плетенчук.

Дмитро Плетенчук
Дмитро Плетенчук. Джерело фото: facebook.com/Taclbery

6 травня 2024 року підрозділ ГУР МО України Group 13 за допомогою ударного морського дрона Magura V5 знищив російський швидкісний патрульний катер проекту 12150 «Манґуст».

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *