Головні новини

Чи правда Британія надала Україні дозвіл бити своїми ракетами по Росії

2 травня 2024 року на сайті інформаційного агентства Reuters вийшла публікація з заявами міністра закордонних справ Великої Британії Девіда Кемерона, які він зробив під час візиту в Київ.

Ключовим там меседжом стала обіцянка Кемерона 3 мільярдів фунтів стерлінгів ($3,74 мільярда) щорічної військової допомоги для України.

Але крім цього журналіст Reuters запитав міністра, чи має Україна право завдавати ударів по військовим об’єктам на території Росії зброєю, яку Україні надає Британія (наприклад, Британія надає Україні крилаті ракети великої дальності Storm Shadow).

На це Кемерон відповів ствердно.

«Україна має таке право. Подібно до того, як Росія завдає ударів по території України, ви цілком можете зрозуміти, чому Україна відчуває потребу захищатися», — сказав Кемерон Reuters біля Михайлівського собору в Києві.

Однак пізніше Reuters зняв цю новину.

«Повідомлення Reuters про те, що міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон обіцяє допомогу Україні, відкликано, очікуючи розгляду певних деталей у матеріалі. Переглянуту версію історії буде опубліковано згодом», — сказано в новому повідомленні.

Отже, наразі не має підтвердженого факту, що Британія надала Україні дозвіл бити своїми ракетами по Росії.

Досі західні партнери, зокрема США, Британія, Франція, забороняли Україні використовувати їхню зброю а території Росії.

3 травня 2024 року Reuters знову оприлюднив цю ж публікацію.

Заява (цитата) Камерона про можливість застосування Україною британської зброї по військовим об’єктам на території Росії — зберіглася.

Як відреагував на це Кремль

Прессекретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що у Кремлі стурбовані та вважають «небезпечною» і такою, що «нагнітає напруженість» таку заяву Камернова.

«Ще одна дуже небезпечна заява. Ми бачимо таку вербальну ескалацію з боку офіційних представників, ми бачимо і на рівні глав держав — коли це стосується Франції, на більш експертному рівні – коли це стосується Великої Британії», — зазначив Пєсков.

Речник Путіна заявив, що це веде до «прямої ескалації напруженості» навколо війни в Україні. Він пригрозив, що це потенційно «може становити небезпеку для європейської безпеки, всієї архітектури європейської безпеки».

«Тут ось таку небезпечну тенденцію нагнітання напруженості в заяві офіційних ми фіксуємо. Це викликає нашу стурбованість», – зазначив Пєсков.

Девід Кемерон
Девід Кемерон. Джерело фото: twitter.com/David_Cameron

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *