Прессекретар Міністерства оборони США генерал-майор Військово-повітряних сил Пет Райдер відмовився розкривати таємницю з можливістю Пентагона виділити Україні 4 млрд доларів на військову допомогу.
Як йдеться в повідомленні Пентагона, на брифінгу 11 квітня 2024 року журналіст запитав Райдер щодо плану Б з виділенням вказаних 4 млрд доларів з резервів Міноборони США.
«В останні кілька днів генерал Каволі намалював дуже похмуру картину шансів України на успіх, якщо додатковий документ не пройде (якщо Конгрес США не затвердить виділення 60 млрд доларів для України, — ред.). Я хочу повернутися до таємничої проблеми плану Б, 4 мільярди доларів, які Пентагон має повноваження використати з резервів, але у вас ще немає грошей для поповнення. Чи є зараз якісь розмови про те, щоб просто взяти на себе такий ризик і почати використовувати ці 4 мільярди доларів, припускаючи, що в якийсь момент ви отримаєте додаткові долари, оскільки це виглядає жахливо для України, і Палата представників не переходить на додаткові кошти», — повідомив журналіст.
У відповідь на це Райдер наголосив на необхідності рішення Конгресу США щодо виділення Україні грошової допомоги.
«Мені, звичайно, нема чого сказати щодо такого підходу. Я думаю, ви знаєте, що нещодавно цього тижня, коли виступав міністр (глава Пентагону Ллойд Остін, — ред.), ми чітко висловилися про те, наскільки важливо ухвалити Додаткову угоду (60 млрд доларів для України, — ред.), щоб ми могли гарантувати, що Україна має необхідний обсяг підтримки безпеки, що їй потрібно, щоб продовжувати боротьбу за свободу проти Росії», — заявив речник Пентагону.
На це інший журналіст уточнив запитання.
«У вас організація на 800 мільярдів доларів… Чи є якісь дискусії, що потрібно виділяти ці 4 мільярди доларів? Якісь сигнали? Якісь зустрічі, на яких обговорюється такий план Б?» — запитав журналіст.
В свою чергу Райдер продовжив наголошувати на основній ролі Конгресу США в цьому питанні.
«Зараз основний акцент робиться на роботі з Конгресом, щоб отримати додатковий документ (60 млрд доларів для України, — ред.). Це найнагальніша потреба. Це найреалістичніший спосіб забезпечити підтримку Україні, яка їй потрібна, і для боротьби, яку вона веде. Ми завжди будемо продовжувати тісні консультації з Конгресом, нашими союзниками та нашими партнерами. Важливо пам’ятати, що не лише Сполучені Штати підтримують Україну. Це міжнародні зусилля. Ми прагнемо співпрацювати та підтримувати Україну та її захист. Але на даний момент ми знову збираємося продовжувати зосереджуватися на тому, щоб прийняти додаткову програму (60 млрд доларів для України, — ред.)», — підкреслив речник Пентагону.
Як повідомляв «Редактор», Україна отримала гроші на підтримку ефективності ППО.