Головні новини

Два удари «Смерчами» перетворили колони росіян на груду металолому: командувач Сухопутних військ розповів про бої під Гостомелем

Командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-лейтенант Олександр Павлюк пригадав ключові бойові події у лютому-березні 2022 року у Київській області під час широкомасштабного вторгнення російських окупантів в Україну.

Так, в короткому інтерв’ю в ефірі телемарафону 31 березня 2024 року Павлюк розповів про події під Гостомелем.

Так, відповідаючи на запитання, чому ж не вдалося росіянам захопити Київ за 3 дні, генерал, який з березня по травень 2022 року обіймав посаду очільника Київської обласної військової адміністрації, навів приклад дій українських військових в районі гостомельського аеродрому.

«На прикладі одного аеродрому, коли буквально 11 година 24 числа була спроба висадки десанту, дві групи по 20 гелікоптерів, як ударних, так і транспортних, які заходили на Гостомель, наносили удари по нашим підрозділам, які там обороняли. І пробували висадити десант», — почав розповідь Павлюк.

Тоді, за його словами, аеродром обороняла одна рота Національної гвардії.

«І то вона була укомплектована більше строковиками, так як основні підрозділи були в цей час на сході, виконували бойові задачі. Але вони зуміли дати перший гідний опір. Збили десь чотири гелікоптери, два пошкодили, зав’язали стрілецький бій. Але перевага і професійність тих, що атакували, була набагато вища, і наші змушені були відступити», — розповів генерал.

При цьому українські бійці змогли викликати вогонь артилерії по противнику

«І весь десант, який в цей час вже зумів висадиться, був знищеним чітким вогнем трьох артилерійських батарей, які в цей час уже були зосереджені на цьому напрямку. Артилерія спрацювала дуже чітко, і всі, хто залишились живі, вимушені були залишити цей аеропорт і відійти в іншу точку», — розповів Павлюк.

За його словами, тільки на третій день уже наземним способом колони російських військ змогли знову знайти на територію аеропорту для того, щоб зосередитися для рішучого кидка уже в сторону Києва.

«Але знову розвідка спрацювала на відмінно. Два удари «Смерчами» по 12 ракет кожний, і всі колони, які були зосереджені, стали грудою металолому», — зазначив генерал.

Тому, за його словами, розвідка, чіткість, правильність дій, зосередженість тих невеликих сил, які були у Сил оборони України на відповідних напрямках, дали змогу зупинити швидкий темп російських окупантів.

«А коли темп зупинений, плани порушені, починається хаос. І російські війська вимушені були змінювати свої плани, і це нам дало час підтягнути свої резерви, організувати оборону, підірвати мости для того, щоб не дати противнику розосередитись і вийти на оперативні простори. І саме головне завдати дуже вразливих ударів по їхнім військам. І це дало результат», — зазначив Павлюк.

Олександр Павлюк
Олександр Павлюк. Джерело фото: wikipedia.org

Як повідомляв «Редактор», бійці легіону «Свобода Росії» показали, як готуються до боїв у РФ.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *