Головні новини

Нідерланди оголосили назви своїх майбутніх 4 підводних човнів

Нідерланди будуть міняти свої наявні 4 підводних човни класу «Морж» на 4 нові, які будуть зроблені у Франції компанією Naval.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства оборони Нідерландів.

Державний секретар Міністерства оборони Нідерландів Крістоф ван дер Маат 15 березня 2024 року оголосив назви нових підводних човнів: «Королівська акула», «Риба-меч», «Баракуда» і «Тигрова акула».

Як зазначається, 4 нові човни є значним покращенням. Не лише тому, що мають новий дизайн, а й у багатьох інших аспектах. Наприклад, можливість пуску крилатих ракет з вказаних човнів істотно збільшує вражаючу силу.

Завдяки новітнім датчикам і комунікаційним системам новий клас оснащений навіть краще, ніж його попередники, для збору, аналізу та обміну розвідувальною інформацією.

«Розвідка може мати вирішальне значення на кожній фазі конфлікту та в мирний час», — зазначається у повідомленні.

Завдяки сучасній акумуляторній технології нові човни також мають більшу енергоємність. Це дає човнам змогу довше залишатися під водою; заряджати акумулятори дизельних двигунів. Це робить їх ще більш тихими та менш вразливими.

Так само, як і клас «Морж», нові підводні човни можуть бути розгорнуті по всьому світу для різних типів місій. Нові човни, як і їхні попередники, також відносно невеликі, що означає, що вони також можуть працювати на мілководді.

Вони зможуть працювати самостійно протягом тривалого часу далеко від дому. Таке поєднання є рідкісним і означає, що голландські підводні човни високо цінуються в НАТО.

З компанією Naval Нідерланди домовились, що перші 2 нові підводні човни будуть поставлені протягом 10 років після підписання контракту на поставку.

Міністерство оборони Нідерландів вжило заходів, щоб нинішні субмарини класу «Морж» могли безпечно плавати до середини 2030-х років. Два з 4 катерів поступово виводяться з експлуатації. Таким чином стануть доступні запасні частини для решти човнів, які потребують більшого обслуговування в міру старіння.

Підводний човен
Підводний човен. Джерело: defensie.nl

Як повідомляв «Редактор», король Нідерландів спробував лазер для знищення дронів.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *