Головні новини

Штучний інтелект на війні в Україні став стимулом для Франції

Штучний інтелект, який широко використовується на полі бою в Україні, вже є реальністю в Міністерстві збройних сил Франції.

Про це йдеться в повідомленні відомства.

Зокрема, як наголошується, вже у 2018 році французьке оборонне міністерство розробило дорожню карту, яка визначає розвиток ШІ.

Але, на думку міністра збройних сил Себастьяна Лекорню, ШІ тепер повинен перейти в промислові масштаби.

«Збройні сили повинні прийняти штучний інтелект. Ось чому я оголошую про створення нового міністерського агентства з питань оборонного штучного інтелекту (AMIAD) до цього літа», – заявив Лекорню.

За його словами, Франція має суверенно володіти цими технологіями, щоб не залежати від інших держав.

«Це агентство, чий «дослідницький» компонент базуватиметься на місці закладу (Політехнічна школа в Палезо (Ессон)), а «виробничий» компонент буде розташовано в Брюзі (Іль і Вілен), зрештою має налічувати 300 осіб, включаючи багатьох дослідників», — зазначив міністр.

Технологічний стрибок, представлений штучним інтелектом, на думку Лекорню, безсумнівно, стане революцією у веденні війни.

«Або навіть, що важливіше, допоможе уникати війни, як свого часу це робив атом», — заявив міністр.

Як зазначається, багато проєктів навколо штучного інтелекту у Франції вже знаходяться в стадії розробки.

Наприклад, проєкт щодо створення автоматизованого рішення для аналізу підводної акустики з метою допомоги в роботі «золотих вух» ВМС Франції. Роль «золотих вух» полягає в тому, щоб слухати й аналізувати найменші шуми, вловлені в морі, щоб виявити можливі загрози.

Ще один пріоритет Міністерства збройних сил Франції: до 2025 року мати власний суперкомп’ютер —дуже великий комп’ютер, що містить кілька десятків тисяч процесорів і який здатний виконувати дуже велику кількість операцій обчислення або обробки даних одночасно.

«Він просто стане найбільшим у сфері ШІ та класифікованим у Європі! Машина, яка буде розташована в Сюрені (О-де-Сен), зможе обробляти секретні та «незахищені» дані. Перш за все, суперкомп’ютер також може використовуватися компаніями оборонно-промислової та технологічної бази», — йдеться у повідомленні.

Фінансовий закон на 2024 рік передбачає 130 мільйонів євро на оборонний штучний інтелект у Франції.  Бюджет буде збільшено вдвічі до кінця дії закону про військове програмування на 2024-2030 роки, який передбачає загальну суму 2 мільярдів євро, призначених для цієї сфери. У 2026 році над ШІ в Міністерстві збройних сил Франції працюватимуть майже 800 осіб.

Міністр збройних сил Франції Себастьян Лекорню
Міністр збройних сил Франції Себастьян Лекорню. Джерело фото: defense.gouv.fr

Як повідомляв «Редактор», Зеленський розповів про хороші темпи зведення фортифікацій.

Іван Мазур

Засновник та керівник сайту "Редактор"

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *